Wpis z mikrobloga

#xiaomi
Po kilku latach użytkowania #oneplus3 przesiadłem się na #mi9t (moja pierwsza styczność z MIUI) i muszę powiedzieć, że telefon jest świetny. Rozmiarowo prawie identyczny jak 1+3 (szerokość taka sama, wysokość większa o jakieś 3 milimetry). Przesiadka z Oxygen OS przebiegła gładko. Oto kilka wad i zalet z mojej perspektywy.

PLUSY:
- w #!$%@? lepszy przedni aparat (tylny o dziwo jakościowo podobny, ale przynajmniej ma więcej opcji)
- Bateria 4k mAh + snap 730 (najbardziej energooszędny procek nie licząc tych z dolnej półki) robi robotę.
- Jack na górze o dziwo wygodniejszy niż na dole w 1+3.
- Niby to i to amoled, ale Mi 9T lepiej widoczny w słońcu.
- Wbudowane nagrywanie rozmów jest mega.

MINUSY:
- Moja opaska Sony SWR10 nie działa z tym telefonem :( Urządzenia się widzą, ale telefon sam wibruje zamiast te wibracje przekazywać. Trochę szkoda, biorąc pod uwagę brak diody powiadomień (w widocznym miejscu). W 1+3 działało.
- Ustawienia w MIUI to jest jakaś masakra, wszystko tak pochowane, że ja #!$%@?ę.
- Brakuje mi opcji zmiany koloru navbara (nie jestem fanem gestów). Zazwyczaj jego kolor dobrze dopasowuje się do aplikacji, ale gdy odpalę filmik z YouTube poprzez wykop, to jest #!$%@? biały i wypala oczy w nocy. Słyszałem też, że jest gdzieś opcja autochowania tych przycisków i ich wysuwania w razie potrzeby, ale ja tego nie znalazłem.
- Telefon mi się sam odblokowuje w kieszeni mimo włączonej opcji, która powinna temu zapobiegać.
- Biedna konfiguracja przycisków nawigacyjnych. Nie można nawet ustawić podwójnego tapnięcia (w 1+3 mogłem w ten sposób gasić ekran).
- Z jakiegoś powodu w apce mobilnej "Wykop Mobilny" (ten lepszy, nie ten oficjalny) klawiatura gboard się chrzani. Zamiast tekstu "kopiuj", "wklej" itd. na przyciskach to jest jak na screenie poniżej. W innych aplikacjach ten problem nie występuje.
- Nie działa mi Aero2. Zamiast tego ciągnie po danych pakietowych z normalnej karty operatora, mimo ustawienia, że tylko Aero2 ma być do danych pakietowych.
- Automatycznie dopasowanie jasności trochę kuleje. Krótko mówiąc za bardzo przyciemnia w słabych warunkach oświetleniowych. Widziałem, że na necie dużo osób na to narzekało i chyba nie ma rozwiązania (bez robienia roota). 1+3 pod tym względem miażdży.

Ogólnie jestem zadowolony i nie żałuję przesiadki, takie 7/10 póki co. Gdyby nie wyżej wspomniane problemy, to byłoby 8-9/10.
Kliko - #xiaomi
Po kilku latach użytkowania #oneplus3 przesiadłem się na #mi9t (moja...

źródło: comment_v5DrKUZjY8Q7ubx1eeRoLfBiREeYwqfa.jpg

Pobierz
  • 11
@Kliko: Ogólnie telefony Xiaomi robi super, ale MIUI eh

Najlepiej odblokować bootloader, wgrać jakiś system jak już będą stabilne custom Romy a powoli nadchodzą i do tego magisk żeby nie blokowało płatności itp.
I wtedy jest i fajny telefon i normalny system ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kliko: Raczej trudno zepsuć. Widoczne to jest no bo jak ktoś zepsuje to wszędzie wypisuje jak naprawiać, a jak działa no to się używa i tyle :)

Poczytaj na XDA, ale póki co jeszcze nie ma zbyt wielu systemów, pewnie za miesiąc dwa będzie już w czym przebierać i będą dopracowane.

Ja wciąż czekam na moje K20 Pro
@Dpdp: Odkryłem kolejną wadę tego telefonu. Ma radio FM (którego 1+3 i większość obecnie telefonów nie posiada), ale co z tego, skoro co kilkanaście sekund robi się sekundowa pauza xD (dowolna stacja, sygnał jest dobry).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kliko: porównujesz trochę stary model do jednego z najnowszych Xiaomi. Ja się zastanawiałem między Mi 9T, a OP 7 (przesiadka z OP3T).
Póki co nie żałuję, że zostałem wierny #oneplus, telefon mega, mimo że nie wersja PRO :)