Wpis z mikrobloga

18/365
Dalej trzeźwiejący:)
Ile jeszcze będą trwały kłótnie i niesnaski, wypominanie, humory moje i brak opanowania?
Pewnie długo...
Męczące dla wszystkich.

Wczorajsze spotkanie z sponsorem trochę minęło się z moimi oczekiwaniami- wydawało mi się ze będzie to coś w stylu mentoringu, dialogu czy zrozumienia.
Nie wiem, trochę nie tego się spodziewałem.
Idę na terapie- potrzebuje poukładać siebie a sam nie dam rady. Muszę się oczyścić psychicznie:)
zapisze się dopiero w przyszłym tygodniu. Ale na 95% to zrobię.
Nie przekreślam AA. Idę spokojnie wyznaczona droga i cierpliwie stawiam kroki:)!
Modlitwa, mitingi, poznanie, i wielka księga!

Środa to mała sobota- byle do weekendu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#alkoholizm
#3ezwytrzezwieje
  • 24
@3ezwy: w koncu terapia, gratuluje decyzji. Polecam jakies warsztaty z hamowania emocji. Mi duzo daly. Teraz zanim cos powiem na #!$%@? albo w euforii czekam az sie uspokoje. I widze wyraznie jak zaleznie od stanu zmienia sie postrzeganie danej sytuacji. Nie musze sie potem wstydzic ze cos powiedzialem nie tak. Daje to duzo komfortu w trzezwieniu, nie dokladam na biezaco spraw do tych ktore sa zalegle i czekaja na zajecie sie
@3ezwy: super ze dalej pchasz ten wózek. Uważaj na swoje oczekiwania. Mnie projektowanie rzeczywistości często frustruje bo łatwo się nakręcam na bajczenie i oczywiście nic z tego nie wychodzi. Ja mam tak ze czym mniej oczekuje tym się lepiej czuje
@jastrzabnakonarze: No taka podwójna pomoc będzie chyba najlepsza. Zwariuje wyłącznie na drodze AA. Coś jest we mnie co muszę zrozumieć i zmienić. Chce tez poznać chorobę.
Mam nadzieje ze zapisze się w środę. Jak nie to przyszły piatek. Dużo czasu ale nie mam wyjścia. Ni chyba ze będzie otwarte w weekend?!
Dzięki za posty!:)
I trzezwego wieczoru;)
@fiolkins: Dzięki za radę! Tak tez staram się powoli działać. Małe kroczki. Wybaczanie innym. Wyrozumiałość do samego siebie:)

Wózek na razie ciężki ale nabieram rozpędu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@3ezwy: a musisz tam isc osobiscie czy mozesz telefonicznie? Bo jak chcesz osobiscie to wez poprawke ze zapisza Cie ale nie od razu tylko np. na kolejny dzien. Jak mozesz telefonicznie to zadzwon jak najszybciej i moze dadza Ci kilka terminow do wyboru i sobie wybierzesz. Tzn jezeli to NFZ i dziala jak u mnie. Najpierw mialem konsultacje z terapeuta, potem z miesiac dzien w dzien musialem wpasc w godzinach otwarcia
@3ezwy: Przed chwilą pisał do mnie kolega po fachu. Jest od kilku tygodni na stacjonarnej terapii w Giżycku. Wychodzi 6 września i mówi, że już się boi tego co będzie. Nie widzę w nim wiary w to co robi. Nie ma w nim tej pewności, jest wahanie. Wygląda identycznie jak ja po mojej terapii. Ja swoją zapiłem. Terapia bardzo dużo daje, ale sama w sobie nic nie zmieni. Koniec końców zostaniesz
@3ezwy: Witam, no ja muszę zacząć uważać bo się zaczęło delikatnie chcieć pić. Tzn nie chce mi się ale mam swój objaw nawrotu w tym tygodniu zacząłem "żreć" chipsy i pić pepsi litrami a to u mnie oznaka że prędzej czy później coś się zachce.
@EricCartman69: no to nie masz nawrotu w znaczeniu leczenia alkoholizmu :-) Nawrot moze byc u trzezwego alkoholika. U Ciebie to moze byc zwyczajny glod niebezposredni. Czyli nie taki ze chce Ci sie pic i myslisz o alko ale masz np. zly nastroj badz kompulsje. Te obzarstwo moze byc tego objawem :-)
@3ezwy: ja to robie tak ze jak mam gdzies zadzwonic to robie to jak najszybciej, "zamykam oczy", mowie "niech sie dzieje wola niebios" no i dzwonie ;-) Oszczedzam mnostwo czasu ktory bym stracil na myslenie o tym ze musze gdzies zadzwonic. A dana rozmowa im dluzej jest odkladana tym bardziej jawi sie jako wyzwanie grubego kalibru. A potem wale sie w leb i mysle, ze to przeciez bylo takie proste i
@3ezwy: Na terapię, zadzwoń jutro (oczywiście zrobisz jak uważasz,to tylko moja sugestia) i tak pewnie będziesz czekał,aż miejsce się zwolni :) trzeźwości i pogody ducha Mireczku ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Ile jeszcze będą trwały kłótnie i niesnaski, wypominanie, humory moje i brak opanowania?

@3ezwy będą trwały do tej pory dopuki nie zrozumiesz że nie jesteś pępkiem świata, że nie zawsze jest tak jakbys ty chciał żeby było (typu ktoś nie robi czegoś po twojej myśli), jak schowasz ego do kieszeni, jak pozbędziesz się oczekiwań wobec innych. Wtedy się trochę polepszy ( ͡º ͜ʖ͡º)
@EricCartman69: Pamiętaj ze trzeźwiejsz dla siebie:) niech cię nic nie wyprowadza z równowagi a jak alko będzie w głowie to skoncentruj myśli na pare minut na czymś blachy i innym. I przyjemnym może:)
Trzymam kciuki za twoja trzeźwość!:) niech moc będzie z tobą!!