Wpis z mikrobloga

Kresy.pl prawdopodobnie powielają antyukraińskiego fejka będacego kopią fałszywki wypuszczonej kilka lat temu przeciwko Polakom.

Pamietam kilka lat temu przez polskie stronki przetoczył się fejk w którym amerykański generał nazywał polskich żołnierzy pijakamii leniami itp.
Teraz widze w tekscie kresy.pl amerykański wojskowy rzekomo na swoim osobistym blogu pisze, że ukraińscy żołnierze to pijaki, złodzieje, nieuki itp.
Co ciekawe są użyte nawet bliźniaczo wygladajace zwroty. Zobaczcie.

Fejk sprzed paru lat o polskich żołnierzach:

Oprócz niedostatecznych umiejętności zawodowych Polaków, oni nie znają języka angielskiego, z czego nie możemy komunikować podczas szkolenia. Dla tego potrzebuję jeszcze pluton tłumaczy – śmieje się Steven.


A teraz rzekoma nowiutka wypowiedź o ukraińskich żołnierzach:

Amerykański dowódca podkreśla, że Ukraińcy przede wszystkim nie mówią po angielsku, a ponadto, w rzeczywistości nie interesuje ich nauka tego języka. Zaznacza, że ze względu na to jego instruktorzy podczas szkoleń „potrzebują dodatkowego plutonu tłumaczy”.


Przypadek?

I tak cały tekst.
Fejk o Polakach:

Jestem bardzo niezadowolony z tego, co tu zobaczyłem. Pijacy, narkomani, złodzieje, próżniaki to są żołnierze 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Mam wrażenie, że oni wszystko mają w nosie – podsumował dowódca Grupy Bojowej NATO ppłk Steven Gventer.


Tekst o Ukraińcach:

Wszyscy ukraińscy żołnierze w Jaworowie piją niebezpiecznie duże ilości alkoholu. Wiedząc o tym, każde szkolenie musieliśmy zaczynać od testu alkomatem. Ale na niewiele się to zdało.


itd. W wersji ukraińskiej kadra jest zamieszana w picie z podkomendnymi, a w polskiej w rozprowadzanie narkotyków.

źródła
- Artykuł ze sfałszowanymi wypowiedziami amerykanskiego generała o polskich żołnierzach (2017) - Dowódca grupy NATO Polacy to złodzieje i narkomani

Kresy.pl artykuł o rzekomym wpisie amerykańskiego instruktora o ukraińskich żołnierzach - Amerykański dowódca z jaworowa ukraińscy żołnierze to lenie i pijacy

Mój stary wpis sprzed ponad 2 lat w którym rozpisałem droge wypuszczenia tamtego fejka sprzed kilku lat klik
Droga ukraińskiego niusa wydaje się jest podobna. Powieliły go strony powiązane z prorosyjską Partią za Życie.

Potwierdzenie oko press, że w 2017 to był fejk - klik

I w 2018 kolejny fejk w którym inny amerykański wojskowy rzekomo mówi, że polscy żołnierze wygladaja jak świnie - klik

Poza tym tak na logikę. Czy wysoki dowódca wojskowy pozwoliłby sobie na wypowiedzi takim językiem? Musiałby być idiotą, albo zrobić to po odejściu ze służby.

#ruskapropaganda #fakenews #neuropa #4konserwy #wojsko #ukraina #kresypl
szurszur - Kresy.pl prawdopodobnie powielają antyukraińskiego fejka będacego kopią fa...

źródło: comment_ySXrxwrbNx8JRlQ2rwFQJkr9EjgjWmUo.jpg

Pobierz
  • 12
@szurszur: Klasyczna robota. Gówno-źródło sensacyjnej informacji, podłapane najpierw przez ruskie gówno-stronki, potem przez trochę poważniejsze prorosyjskie media na Ukrainie i w końcu polskojęzyczne pasy transmisyjne propagandy. W międzyczasie informacja już oczywiście zdementowana, ale kogo to obchodzi, skoro jelenie będą dalej przelewać pinionżki na walkę o wolność słowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@szczebrzeszyn09:
JPRW - @szurszur: Klasyczna robota. Gówno-źródło sensacyjnej informacji, podłapane na...

źródło: comment_LZLh2ivrRNi3PJ4z9Mq0VkLJv9W5ml5G.jpg

Pobierz
@szurszur: też ich monitoruję, często jeżdżę po nich w komentarzach przy udziale darcia #!$%@? ich "wielkich narodowych fanów", co ciekawe jeszcze mnie nie zablokowali. Wykorzystują tęsknotę narodowców za kresami do własnych "rosyjskich celów", tam Trump to #!$%@? a Putin to niemal Chrystus odkupiciel.