Wpis z mikrobloga

Parę przemyśleń po meczu na bardzo gorąco.

Co mi się podoba(ło):
- wynik, teraz sztuką będzie nie awansować z tej grupy
- iskra Ponitki i Sokoła (mieliśmy +22 z nim na boisku)
- bardzo rozważny AJ - 5 asyst, 0 strat
- 5 zbiórek w ofensywie Hrycaniuka
- Waczyński który grał po cichu, a włączał się kiedy było trzeba

Co mi się nie podoba(ło):
- wynik - przed meczem brałbym w ciemno, ale przy +16 należało jeszcze docisnąć, bo małe punkty mogą mieć znaczenie
- Kulig - bezproduktywny, nawet zasłony stawiał jak baba, widzę formę z finałów #plk cały czas trzyma
- Balcerowski jak dziecko we mgle, pewnie stresik, bo w sparingach wydawał się pewniejszy
- za mało poustawianej koszykówki w drugiej połowie, w ogóle tylko 17 asyst
- za dużo bezpańskich piłek przegranych na własnej tablicy
- sporo przestrzelonych trójek z czystych pozycji

Generalnie było dobrze, ale mam wrażenie że to wciąż jest poziom na bicie się z Czechami czy Węgrami, po prostu Wenezuela była nijaka.
No to teraz zobaczymy co Chińczycy mają do zaoferowania z WKSem.

#koszykowka
  • 15
@marsellus1: szczególnie że Wenezuela miała dokładnie te same problemy, był taki fragment że jedynym +2m Wenezuelczykiem był Colmenares i krył on na obwodzie Waczyńskiego/Ponitkę. Spokojnie można było grać więc też niską piątką dając dychnąć Hrycaniukowi. Na Kuliga dziś nie mogłem patrzeć, ruszał się jak wóz z węglem, przestrzelił wszystko co było można, nie zastawiał, no dramat.
@Adrian_Wojnarowski1488: oni na papierze/indywidualnie powinni być ciut mocniejsi niż to co pokazali. Mieli grać poukładaną koszykówkę, dość europejską, ale ja nic z tych rzeczy nie widziałem. Młodszy z Vargasów zagra w Maccabi Hajfa w tym sezonie, to już nie przelewki, a wyglądał jak przypadkowy gość po 2 dywizji NCAA za 2k$ na miesiąc który po 3 miesiącach wylatuje z Siarki Tarnobrzeg. IMO tam jest jakiś wewnętrzny problem. Patrząc na ich fizyczność
@bartoszfcb: nie mam pojęcia, w Turcji grał bardzo solidnie, przyszedł w połowie sezonu to Torunia, "specjaliści" wieszczyli że pozamiata tę ligę, a to taka panienka że pożalsięboże. W finałach Anwilowcy skakali mu po głowie - aż przykro było patrzeć.
@cult_of_luna ja tak szczerze to nie widzę w tym Balcerowskim tego potencjału, ostatnio Łopaciński z Michałowiczem mowili że do draftu do draftu go xD a on nie pokazuje praktycznie nic, w lidze też statow nie ma porażających
@l3chu: najbliższy sezon chyba będzie miał ważny, w sensie czy wejdzie do rotacji na stałe i na chociaż kilkanaście minut, czy nie. Akurat po tym dzisiejszym meczu to bym go nie skreślał, bo w Eurolidze grywał na przeciwko lepszych ludzi niż Wenezuela i nie pękał