Wpis z mikrobloga

Specyficzne niszowe pytanie do komputerowych mirków, bo nie mogę znaleźć info.
Ilę podłączę naraz monitorów przez Thunderbolt 3 mając podłączone przez niego GPU (eGPU)?
PC:
Ryzen 3900x
MB: X570 Phantom Gaming-ITX/TB3
GPU: 1080ti
eGpu: Gigabyte GeForce GTX 1080 AORUS Gaming BOX

Potrzebuję mieć 11 niezależnych outputów video (by podłączyć 10 projektorów do jednego pc) ¯\_(ツ)_/¯

Zaraz ktoś napisze "kup sobie normalną płytę główną".
Z tym, że nie da rady.

Normalnie z jedną 1080ti jestem w stanie podłączyć 4 monitory (a dokładnie 1 monitor i 3 projektory)
Czy mając 1080 jako eGpu przez TB3 jestem w stanie podłączyć kolejne 4 monitory/projektory? Czy są jakieś ograniczenia?

Mam bardzo niszowy szalony projekt do zrealizowania. Potrzebuję bardzo mocnego PCta którego zmieszczę do plecaka ale muszę też mieć możwliość podłączenia minimalnie 6 projektorów jako niezależne ekrany (potrzebuje 11 ekranów = 10 projektorów + monitor do sterowania tych dziesięciu, ale wiem że na to szans nie ma - to znaczy są bo można jeszcze zdobyć adapter PCI-e z 16x na 2razy po 8x ale to już egzotyka raczej), a skrzynkę wielkości DanCases A4 + Gaming Box + 13calowu monitor da radę zmieścić w 30L plecak to wiem.

Jak myślicie? Może jakieś inne ciekawe pomysły na realizację takiego przedsięwzięcia?

Zdjęcie nie moje.

#komputery #pcmasterrace #laptopy #usbc #egpu #informatyka
Pobierz N.....i - Specyficzne niszowe pytanie do komputerowych mirków, bo nie mogę znaleźć in...
źródło: comment_9HFVlcrKDEhI7MX3iFHMpDMrKsuy9RnM.jpg
  • 24
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Niekwestionowana_Skonczonosci:

Czy dobrze rozumiem że masz zewnętrzną kartę graficzną podłączona do laptopa?
Możesz coś więcej napisać jak to działa?
Sam jakiś czas temu próbowałem to zrobić ale mój laptop jest za stary.
Jednak myślę o wymianie. Gdzie można dostać egpu?
@solid959: jest to wciąż temat specyficzny i niszowy i dość drogi (nieopłacalny), raczej nie wart zachodu chyba, że naprawdę właśnie czegoś takiego potrzebujesz.
Musisz wtedy zaopatrzyć się w laptopa ze złączem USB-C ale obsługującym standard Thunderbolt 3
oraz stację dokującą typu Razer Core lub Akito Node lub gotowca jak AORUS Gaming BOX.
Wydajność np. w grach nie jest oczywiście tak dobra jak GPU podpięta normalnie w kompie stacjonarnym.
Więcej info znajdziesz
@Marcinowy:
MB: https://www.asrock.com/mb/AMD/X570%20Phantom%20Gaming-ITXTB3/index.asp#Specification
eGPU: https://www.x-kom.pl/p/405059-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-gtx-1080-aorus-gaming-box.html

Zgadza się. Na wcześniejszym zdjęciu jest PC w otwartej obudowie Node 202 w której siedzi właśnie ta płyta główna z CPU AMB 3400G+Noctua L9i, Zotac1080ti mini i zasilacz SFX 450W beQuiet. Do tego jest podpięty właśnie eGPU Aorus po TB3.

eGPU jest mega super sprzętem i korzystam ciągle też z laptopem HP Spectre x360. Na poniższym zdjęciu testy właśnie tego lapka-który ma dwa porty TB3 -
Pobierz N.....i - @Marcinowy: 
MB: https://www.asrock.com/mb/AMD/X570%20Phantom%20Gaming-ITX...
źródło: comment_KqCX6VKXAOyGrGtWIWCP5IDhU6PTyooJ.jpg
@Niekwestionowana_Skonczonosci: No Ci powiem wygląda to ciekawie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Aż ciekawość nie daje mi spokoju co to był za projekt że aż tyle wyjść potrzebowałeś do obrazu ( ͡º ͜ʖ͡º)

Używałeś jakiegoś specjalistycznego softu do obsługi tego po podłączeniu wszystko hulało? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jack Wolfskin TRT 32


Dzięki! właśnie szukałem walizki podręcznej w formie
@Marcinowy: nie mam reprezetującego zdjęcia akurat, ale tak mniej więcej to pomieszczenie pokazowo prezentacyjne z animacjami i filmem + videomapping na makiecie budynku. Nie mogę opisywać szczegółów(,)
Co do softów to chyba to był największy bottelneck projektu, bo całość prezentacji miała być sterowana za pomocą tabletu co utrudniło całość. Gdybym teraz miał robić to jeszcze raz to wykorzystałoby się Resolume albo MadMapper do sterowania.

Tak! Do podróżowania
Pobierz N.....i - @Marcinowy: nie mam reprezetującego zdjęcia akurat, ale tak mniej więcej to...
źródło: comment_XTwxqjViNQRSXhhH2L5xTmYFnY2qjG9p.jpg
@Marcinowy: około półtora roku w sumie cały proces twórczy trwał. Sporo walki z przeciwnościami losu i techniczne głupoty, takie jak przesuwające się obraz z projektorów podczas ich nagrzewania-masakra była zgrać to wszystko :D
Plik video na ścianę miał chorą rozdziałkę 11520x1200 + a na makietę 7680x1080. Kurła mało co chciało odtwarzać takie pliki. Robienie animacji w AfterEffects w takich rozdziałkach.. nie mówiąc o renderach i wadze - po 200-300GB na gotowy
@lkucharski: Node 202 na samo eGPU? chętnie sprzedam tylko ten Node 202 to obudowa do całego pc. Nie jest duża ale na eGPU trochę overkill. Mam do sprzedania Gigabyte GeForce GTX 1080 AORUS Gaming BOX. To jest już zakmnięty system eGpu razem z GTX 1080 : )