Wpis z mikrobloga

Raz do roku jeżdżę sobie z rodziną do #skansen w #sierpc Lubię to miejsce. Oglądając te chaty wpadam w filozoficzny nastrój. Z jednej strony życie dość proste a z drugiej byle choroba i do piachu. Mało przedmiotów wkoło ciebie ale każdy w rodzinie od 3 pokoleń. Nie to co teraz. Miliony rzeczy wkoło nas i wszystko co się zepsuje to do śmietnika. #plock #przemyslenia
Pobierz robvan - Raz do roku jeżdżę sobie z rodziną do #skansen w #sierpc Lubię to miejsce. O...
źródło: comment_SI8MmWzRSGZNz9UPEn1CBeYfbsXjJDyd.jpg
  • 14
@robvan
Sierpc polecam bardzo. We wszystkich innych skansenach w jakich byłem te chaty są tak #!$%@? na kupę bez ładu i składu, a w sierpcu jest zbudowana normalna wieś z kościołem, młynem, szkołą, kowalem, karczmą i dworkiem dziedzica. Nic dziwnego, że kręcili tam tyle filmów (choćby ogniem i mieczem). Idziesz sobie główną "ulicą", po lewo masz domy, a po prawo pola uprawne. Wierzby, cisza i spokój. Po podwórkach przechadzają się kaczki i
Pobierz wojtoon - @robvan 
Sierpc polecam bardzo. We wszystkich innych skansenach w jakich by...
źródło: comment_w9i762rSoig54TQxmUUPbKOmnLJ7ywPt.jpg
@wojtoon zgadza się. To wejście od drugiej strony wprowadza w fajny klimat. Ten mostek, woda szumiąca i sporo zieleni. Później od razu wchodzisz na kościół i widok na wieś.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@robvan: najlepszy skansen jest w Tokarni, kilka różnych sektorów, ogromny teren, łażenia cały dzień, różne wystawy i dojazd super
@morgon heh no witam. Nie wiem czy dobrze płacą czy macie fajną atmosferę ale pracownicy wyglądają na bardzo profesjonalnych. Każdy wie co ma robić. A przynajmniej tak to wygląda. Tylko w energylandii i u was mam takie odczucie. Pełna profeska :) pozdro
@gjk_: Fakt, w tokarni jest więcej łażenia, ale właśnie - nie mam takiego odczucia jak w sierpcu. Sierpc mógłby być prawdziwą wsią bo wszystko jest na swoim miejscu, a w tokarni to jest wszystkiego #!$%@? bez ładu i składu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wojtoon: to chyba słabo zwiedzales. Każdy sektor jest wydzielony, bo kielecczyzna etnograficzne jest niesamowicie rozległym rejonem + sektor malomiasteczkowy. Wszędzie zaprezentowane chałupy charakterystyczne dla danego regionu, z oryginalnym wyposażeniem i budynkami z początku Xviii wieku i późniejszymi. To nie jest zakonserwowana wieś, tylko ogromny park etnigraficzny. Masz różne ścieżki zwiedzania, apke z questami tematycznym, do każdej chalupki można wejść, a jest ich kilkadziesiąt. Różnych.
Nie zgodzę się, że jest #!$%@? bez
@gjk_
No tak. Bo tam mi brakowało spójności wystawy. Idziesz i raz wkładasz nogi w gumofilce, a raz w baletki, żeby potem znowu założyć szpilki.
Od sasa do lasa. Jakbym chodził po markecie. Na jednej półce środki czystości, a półka dalej od razu browary, a na kolejnej pieczywo.

A sierpc jest spójny. I nie szkodzi, że jest mniejszy. Tam nie widać "nowoczesności". Jeśli jesz, to w karczmie, a nie pod namiotem. Nie