Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #opel #corsa #kiciochpyta
Padła mi chłodnica. Cały płyn znalazłem po nocy pod autem. Mam plan zalać zbiornik wodą i szukać ewentualnych nieszczelności może to tylko jakiś wężyk. Tu pytanie czy to dobry pomysł? Czy woda może zrobić większe szkody?
  • 6
@chiken: Wody nie wypłuczesz na tip top i zawsze trochę gdzieś zostanie a to gówno się nie bardzo chce mieszać z płynem chłodzącym i Ci #!$%@? chłodnicę albo coś innego. Woda to zły pomysł. Lepiej udać się na profesjonalne sprawdzenie chłodnicy, oni mają środki, które wyjdą każdą nieszczelnością i oznaczą je na żarówiasty kolor. Samemu też możesz spróbować ale nie wiem czy Ci wyjdzie.
@chiken: W płynie chłodniczym masz dodatki zapobiegające korozji. W układzie chłodzenia masz obecne różne metale. Z czego innego wykonana jest chłodnica a z czego innego silnik. Metale te mogą ze sobą reagować. Jeśli chcesz tylko na chwilę zalać to może i spoko. Ale jeśli później nie zalejesz od razu normalnego płynu to nawet jak spuścisz wodę to może Ci blok zacząć rdzewieć od środka. A później płyn będzie miał rdzawy kolor