Wpis z mikrobloga

Mam świetne kultowe bezprzewodowe słuchawki - właściwie to dwa zestawy, bo jeden do salonu, a drugi do laptopa - Philips HD1500U. Swojego czasu, tak z 13 lat temu, robiły szał na każdym forum typu HDTV/HDTVPolska jako idealne do kina domowego. Minęło wiele lat i właściwie poza drobnymi śladami użytkowania nic się z nimi złego nie zadziało. Dawniej jednak z racji tego, że posiadałem laptopa, miałem porządną zewnętrzną kartę dźwiękową na USB Creative'a, wtedy kosztowała ~300 złotych, ale była mi niezbędna, bo napędzała też głośniki 5.1 - nieważne. Mimo obecnie sporo niższej ceny nadal nie jest to dla mnie wydatek, który mógłbym przeboleć.

W związku z czym szukam sposobu na podłączenie ich do mojej "biednej" płyty głównej w PC, który nie posiada odpowiednich złącz, w tym mojego ulubionego SPDIFa.
Możliwości są dwie: albo kanał L/P analogowo (ale takiego wejścia też nie mam) albo właśnie SPDIF.
Jaki sposób byłby najtańszy? Jakieś rozszerzenie na PCI/USB? Jakie?

Analog w razie czego by mi wystarczył, bo używałbym sporadycznie.

#sluchawki #sprzet #audio #podlaczenie #komputery #muzyka #mp3 #creative #spdif #rca
  • 7
@Odczuwam_Dysonans: OK, już wiem o co chodzi. Potrzebuję 2xRCA z jednej strony i z drugiej minijack w wejście słuchawkowe. Taki sam kabel mam przy głośnikach 2.1. Czyli rozgałęziacz minijacka i taki kabelek drugi :).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Smartek: zwykły kabel Jack 3,5mm na chinch, kupisz w każdym markecie, najbardziej typowy przewód do audio. Tak właśnie myślałem, dlatego zapytałem ;) możesz próbować podpiąć do dźwiękówki do innego wyjścia, jeśli masz wybór po podłączeniu, może będzie osobno do wyboru wyjście jako słuchawki, chociaż wątpię, ale sprawdź. Ewentualnie możesz podpiąć to pod 2.1 jeśli ma wyjście słuchawkowe, tudzież lepiej Line out np z tyłu subwoofera.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Smartek: no z tego co googluję to chyba są tam wejścia jak i wyjścia RCA. No to wtedy musisz przepuścić sygnał przez to urządzenie - Jack->chinch(RCA) od kompa do niego i chinch->chinch od niego do zestawu 2.1 w miejsce kabla który jest teraz. O ile to są rzeczywiście wyjścia ale szukając na szybko na telefonie stwierdzam że raczej tak - jedna para dla wejścia, druga dla wyjścia analogu.