Wpis z mikrobloga

Z kraju który swobodnie mógłby dołączyć do szeroko pojmowanego zachodu - dążymy prostą ścieżką do bankructwa, hiperinflacji, zniszczenia wszystkiego co udało nam się wypracować od 90 roku.

Idziemy na spotkanie z przepaścią, bo PiS wie, że aby utrzymywać pełnię władzy musi obiecywać coraz więcej i co najmniej część z tego dotrzymać. Żeby wygrać na poziomie samodzielnego rządzenia muszą jedynie te które są dla patologicznego fragmentu społeczeństwa, oraz ludzi niezamożnych. A niestety w tym kraju skażonym komunizmem ludzi łasych na takie gówna jest zatrważająco dużo.

To też pokazuje jakim społeczeństwem jesteśmy. Tak bardzo niezaangażowanym społecznie, tak bardzo sformalizowanym i nijakim, że przez tak długi czas nie jest się w stanie wyklarować żadna opozycja. Stare śmieszne mordy tworzące nowe twory pod inną banderą. No i nieprzystosowane do świata i rzeczywistości pajace typu Kukizów, Korwinów i innych zabawiaczy wujków na wiejskich festynach.

Ależ się Kaczyńscy zapiszą w historii kraju. Jeden skończył w zniszczonym samolocie, drugi skończy w zniszczonym kraju. I nie, nie skończymy jak Grecja. Ją było po co ratować, nas nie trzeba. My się rozkrzaczymy i będziemy fajnym źródłem know how dla reszty Unii. To jeszcze potrwa, gdyż Polak jak to robak - potrafi wiele znieść i z dużej wysokości spaść. Już mieliśmy się przepoczwarzać w motyle, już posmakowaliśmy tego naszego wymarzonego zachodu, ale hola hola. Zapomnieliście, że wcale nie Ruscy, wcale nie Niemcy najbardziej niszczyli Polskę. To my sami sobie najczęściej gotowaliśmy tego bigosu. Oczywiście wrogów sobie znajdziemy, wszystko wytłumaczymy, ale przy tym tempie kupowania wyborców prędzej dogonimy i przegonimy Wenezuelę. Bo oni mając zasoby jeszcze mają jakiekolwiek szanse na odbicie, my mamy tylko złudną dumę, którą 2/3 kraju sprzeda za parę złotych, byle się nawalić berbeluchą.

#bekazpisu
  • 57
@oiio: a ty nie rozumiesz ze żeby gonić zachód to kraj musi działać posiadając jakikolwiek socjal. Przed 500 + nie było żadnego programu socjalnego więc na jakiej podstawie powiesz że się rozwijamy? Druga sprawa że ten program jest żenujący i głupi. Powinien obowiązywać do lat 7 i tylko wtedy gdy oboje rodziców pracuje. Tyle po problemie całego 500+. Trzecia że taka partia jak PiS w normalnych warunkach nie powinna rządzić co
@oiio: #!$%@?,to wyjdzie na te ulice,a jak boicie się policji to na yt macie poradniki jak zrobić kusze gazowe zdolne przebić i tracze i hełmy balistyczne,ostra amunicja jak wejdzie w takim momencie od strony rzadu to zaraz się włączy i Rosją i Niemcy żeby zapobiec wojnie domowej wiec i tak wyjdziecie na plus,a jak nie to zamknąć ryje bo tylko od kilku lat szczekać potraficie i płakać po mirko i fb
@Rythlock: No to fajnie masz, skoro twoją opcją na zmiany w teoretycznie demokratycznym kraju są kusze, tarcze, oraz zmasowane protesty. Nie żadna edukacja, nie świadome, wyedukowane i odpowiedzialne społeczeństwo, a uliczna chałtura. Serio? To jest twoja propozycja? To twoje rozwiązanie? Robić jeszcze większy śmietnik i wojnę domową? Przecież wówczas wszystko spolaryzuje się jeszcze mocniej i będzie na rękę rządzącym.

Poza tym jacy "wy". Nie ma nas. Chyba, że bierzesz mnie jako
@oiio: To idź dalej płakać i rozmawiać z ludźmi którzy najchętniej by cię powiesili bo nie wyznajesz ich religii i partii politycznej,ta i twoje przeniesienie majątku z kochanego kraju,jakbyś go kochał to byś nie przenosił majątku,jesteś hipokrytą i tyle,wysrałeś pseudo inteligetny post,mój ma się dobrze i będzie tak miał dalej,a dodatkowo wiedz że ludzie inteligentni nie oceniają inteligencji innych osób nie przyprowadziwszy z nimi głębszej rozmowy prywatnej nie na mirko.Edukacja czego?Patologi
@Rythlock: Jak to nie ma czegoś takiego jak "mój kraj"? Może zechcesz mi powiedzieć też, że nie istnieje coś takiego jak obywatelstwo? Że nie istnieje to, że chcąc jechać do jakiegokolwiek innego państwa mam paszport POLSKI i jestem traktowany jak POLAK i że moje prawa, wizy są związane z POLSKĄ. Bo Polska jest moim krajem. Tak jak i zapewne twoim. Nie ucieknę od niej nigdy, bo się nie da, prawnie jestem
strasznie mnie wkurza takie pisanie, że nie ma konkretnej opozycji.

"Osiem ostatnich lat" było tak naprawdę całkiem niezłe, PIS to udowodnił.


@przeciwko78: Prawda jest taka, ze w momencie odejscia Tuska PO przestalo istniec. Przemienilo sie w jakas absurdalna centroprawicolewicowa partie, ktora z roku na roku ma coraz gorsze pomysly. Na ta chwile to PiS bis i sie scigaja z nimi na jak najwiekszy socjal, co jest debilne. Wystarczyloby, ze poszliby w
@Rythlock: Aaaaa no tak. Mieszkasz w Polsce, urodziłeś się w Polsce, masz firmę w Polsce, zarabiasz w Polsce, wychowałeś się w Polsce, język polski jest twoim ojczystym, twoja rodzina i przodkowie to Polacy. Ale dostanie obywatelstwa innego kraju sprawia, że nie jesteś Polakiem? xD Jesteś bardziej Polski niż ci się wydaje. Jesteś wręcz wzorcowym typkiem z tego kraju :D Chociaż nie, obraziłbym Polaków. Ty jesteś polaczkiem ;p Takim z podręcznika. Maluczkim