Wpis z mikrobloga

Szukam jakiegoś fajnego pomysłu na #tort. Interesuje mnie przede wszystkim jakaś zdrowsza wersja, nie przesłodzona (czyli bez oreo, kajmaku, czy jakichś innych kinderek).
Raczej bez sprecyzowanych wymagań, bo propozycje dostosuję do siebie. Wstępnie myślałam o blatach z ciasta kladdaka na bazie migdałów, przekładanych kremem śmietankowym-cytrynowym.
Niestety nie mam tym razem zbyt wielu wymyślnych dodatków, więc na pewno odpadają mielone włoskie orzechy, różnego rodzaju bakalie czy alkohole. Mam mielone migdały, miód, naturalne ekstrakty (cytryna, migdał, wanilia), mleko kokosowe + wszystkie podstawowe składniki.
Tort będzie przerobiony na bezglutenowy, więc dobrze, żeby łatwo się go modyfikowało (z mąk mam owies, grykę, kasztan, ziemniaczaną, migdałową i jakieś inne w ilościach śladowych).

#gotujzwykopem #pieczzwykopem
  • 4
gruszka - wanilia


@Mirkosoft: gruszka tymianek polecam ( ͡° ͜ʖ ͡°) no i rozmaryn to z cytryną też super <3
nie pisałam nic o ziołach, bo niestety nie mam świeżych :/
A powiedz mi, na jaką tortownicę i jaką wysokość jest ten biszkopt?

Jak na razie rozważam opcję - kruche blaty owsiane przekładane duszonymi jabłkami + jakiś krem do otynkowania, albo biszkopt owsiany + duszone jabłka +
@matra: z tortownicy 18 cm wychodzą dwa grubsze blaty.

Jabłka jakoś mi się nie kojarzą z tortem, bardziej jesiennie i na myśl od razu przychodzi strucel albo szarlotka, do tego goździki i cynamon. Ale właściwie czemu by tych jabłek nie odczarować. Z lekkim, ciut kwaśnym kremem brzmi fajnie.
@Mirkosoft: mi też się nie kojarzą, ale właśnie nad jesiennymi smakami się zastanawiam. Owoców jagodowych nie chcę kupować, jakkolwiek je uwielbiam, tak zawsze się boję, bo są podatne na pleśń i nie chcę wpadki, poza tym praktycznie zawsze je dodawałam.
Wstępnie te jabłka, jeśli nie, kladdkaka z cytryną, bo oba smaki mam przerobione i są bardzo ok. Takie coś teraz znalazłam do modyfikacji https://www.przyslijprzepis.pl/przepis/tort-jablkowy-z-twarogowym-kremem też brzmi całkiem ok. Spróbowałabym swojej wersji