Wpis z mikrobloga

Ależ oczywiście, już parę lat istniało.


@GaiusBaltar: Nie przesadzajmy z tymi paroma latami. 802.11 to był mocny draft i poza laboratorium praktycznie nie wyszedł i dopiero pod koniec 99 roku zaczęły pojawiać się pierwsze urządzenia "Wi-Fi" ze standardu już 802.11b.

@DAMONSTER W 2001 roku Wi-Fi praktycznie nie było używane poza specyficznymi przypadkami. Dopiero 802.11g z zawrotną prędkością 54Mbps w 2003 roku spopularyzowało ten dostęp do sieci.

Sam obrazek ma inną nielogiczną
Sam obrazek ma inną nielogiczną część. Iphone miał premierę pod koniec 2007 roku więc w 2001 roku nikt nie miał czym złapać sygnału Wi-Fi na telefonie który wtedy miał podpięty do gniazdka.


@m0rgi: Wypraszam sobie, iphone to nie wszystko! https://en.wikipedia.org/wiki/Nokia_9210_Communicator Niestety cały czas złapać wifi by nie mógł, bo nie obsługiwał go jeszcze.

Swoją drogą - późniejszych wersji tych cudów Nokii używałem (aż do N900). I do tej pory mi szkoda,
źródło: comment_uxxuLb69ICV2R70hGNzg4tdvO6WF8KCS.jpg
I do tej pory mi szkoda, że nie ma żadnej sensownej kontynuacji w postaci telefonu z klawiaturą (nowszego niż Motorola Milestone).


@GaiusBaltar: nadal nie rozumiem czemu jakiś producent nie wyjdzie w niszę, nawet z oporową ceną.

Wieloletni użytkownik Nokii 6820.