Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do prawników: co może wywalczyć w sądzie rodzic, którego dziecko zostało "zdeprawowane" poprzez nauczenie go wiedzy z zakresu edukacji seksualnej wbrew woli rodzica? Czy sąd może w tym przypadku nakazać usunięcie z głowy dziecka zdobytej wiedzy? ( ͡° ͜ʖ ͡°) No bo tak jest napisane w kodeksie cywilnym:

Art. 24 KC

§ 1. Ten, czyje dobro osobiste zostaje zagrożone cudzym działaniem, może żądać zaniechania tego działania, chyba że nie jest ono bezprawne. W razie dokonanego naruszenia może on także żądać, ażeby osoba, która dopuściła się naruszenia, dopełniła czynności potrzebnych do usunięcia jego skutków, w szczególności ażeby złożyła oświadczenie odpowiedniej treści i w odpowiedniej formie. Na zasadach przewidzianych w kodeksie może on również żądać zadośćuczynienia pieniężnego lub zapłaty odpowiedniej sumy pieniężnej na wskazany cel społeczny.

§ 2. Jeżeli wskutek naruszenia dobra osobistego została wyrządzona szkoda majątkowa, poszkodowany może żądać jej naprawienia na zasadach ogólnych.


Czy w ogóle prawo do nieprzyswojenia wiedzy niezgodnej ze światopoglądami rodzica to jest dobro osobiste?

Źródło oświadczenia: https://episkopat.pl/wp-content/uploads/2019/08/O%C5%9AWIADCZENIE-RODZIC%C3%93W.pdf

#prawo #pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #edukacjaseksualna #kodekscywilny #bekazkatoli #bekazprawakow #neuropa #4konserwy
Pobierz R187 - Mam pytanie do prawników: co może wywalczyć w sądzie rodzic, którego dziecko z...
źródło: comment_sI0nXzbEHXkWRuYD2ZUeHLGuPFTsgebo.jpg
  • 3
Czy w ogóle prawo do nieprzyswojenia wiedzy niezgodnej ze światopoglądami rodzica to jest dobro osobiste?


Branżowy żart mówi "everything is dobro osobiste, if you're brave enough" ( ͡ ͜ʖ ͡) A bardziej poważnie, to w materii dóbr osobistych SN jest szczególnie kreatywny na wszelkie możliwe sposoby, choć zwykle nie akceptuje jakichś szczególnie wymyślnych konstrukcji.
A w takim przypadku należałoby przypomnieć, że mamy co najmniej kolizję z dobrami
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@R187:

Mam pytanie do prawników: co może wywalczyć w sądzie rodzic, którego dziecko zostało "zdeprawowane" poprzez nauczenie go wiedzy z zakresu edukacji seksualnej wbrew woli rodzica?


Według mnie gówno, względnie zwrot stronie przeciwnej kosztów zastępstwa