Wpis z mikrobloga

@imargam_2137: nowy z obudową i legalnym systemem operacyjnym? nie zagrasz na tym w gta v. Jak bez systemu na nowych częściach to zostaje Ci chyba tylko ryzen 2200 + jego zintegrowana karta graficzną (to odpali gta v na średnich detalach w 50+ fps, wiedźmina 3 nie odpali już). Jak nieco dorzucisz to dasz radę coś z rx 570 złożyć
@imargam_2137: No to z nowych komponentów raczej nie da rady, chyba, że bardzo zależałoby ci na możliwości późniejszego upgrade'u. Wtedy można byłoby się trochę przemęczyć na trochę słabszych komponentach.

Jeśli chcesz coś co będzie ok na teraz, to albo najlepiej kupić jakiegoś poleasingowego biurowca z 8gb ramu, ssd wymienić zasilacz i dołożyć jakiegoś RX 570.
@frmdbl: dzięki, taki zestaw właśnie by się przydał i jak najbardziej jestem nastawiony na późniejsze upgrade takiego kompa tylko nie chcę na raz wydawać z 4k na coś co tak na prawdę jest fanaberią, filmy mogę obejrzeć na smart tv a gta odpalić na ps4. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@10129: Jeśli liczy się tylko tu i teraz, to i3 9100F rzeczywiście jest trochę szybsze, szczególnie w grach, ale ja bym wybrał coś na podstawce AM4 tak czy inaczej.

Może Ryzen 1400 nie jest najbardziej opłacalnym wyborem, jeśli za 50-70 złotych mozna dostać Ryzena 1600, a za 200zł Ryzena 1200, ale jednak czterordzeniowca kupowałbym tylko na przeczekanie.
@frmdbl: > jednak czterordzeniowca kupowałbym tylko na przeczekanie
bo ja wiem, z dobrą kartą graf 9100f ma 50-90 fps w zdaje się w prawie każdej nowej grze na maksymalnych ustawieniach (chyba tylko total war warhammer tyra słabsze proce mocno). Jeżeli on nie ma zamiaru (a nic nie wskazuje aby miał taki zamiar) brać grafiki za 1400zł+ to raczej nigdy go i3 nie ograniczy, rx 570 padnie dużo wcześniej.

ja bym wybrał