Wpis z mikrobloga

Nie no z takim internetem to ja moge poszaleć... dziękuję Orange 2 miesiące z wami a od tygodnia już mnie #!$%@?ą wasze usługi
Dla ułatwienia
-w południe internet dobrze działał więc router działa prawidłowo
-wczoraj wymieniona karta sim
-w okręgu 3 km są 3 nadajniki i jestem w zasięgu lte wg mapki
-zasięg na routerze 4 na 5 kresek
-na telefonie z kartą orenge jest lepiej choć szału też nie ma

Może miał ktoś podobny problem i jakoś go rozwiązał?
#internet #orange #elektronika
Pobierz
źródło: comment_PkIHnZiHnLqwGyN1wVXfCfLNa92MJWcQ.jpg
  • 10
@Kiritsugu1155: mam zarówno orange (w telefonie), jak i tmobile jako internet "domowy", w jednym i drugim przypadku jest mocno średnio, przy czym to tmobile zaliczyło największy regres. Odrobinę pomocnym okazało się wymuszenie za pomocą zewnętrznej apki "LTE advanced" i obrócenie modemu w stronę odpowiedniego nadajnika. Czekam jeszcze chwilę na zakończenie umowy i szukam jakieś oferty po kablu. Jest źle i prawdopodobnie będzie jeszcze gorzej.
@kosmaty ja właśnie zacząłem z nimi współprace i zaczynam żałować, przyciągła mnie dobra oferta cenowa plus to że rodzice mają też taki sam internet tylko że w innej lokalizacji i ładnie działa.

@prawdziwek ja to rozumiem ale mam telefon w tej samej sieci w tym samym miejscu i jako tako działa a przez Wi-Fi nie mogę otworzyć nawet żadnej strony, a wcześniej nie miałem takich problemów z internetem od kiedy go mam.
@Kiritsugu1155: ja miałem tak 2 razy na routerze dwr, że internet zaczął chodzić coraz gorzej aż nawet do takich wartości. restart routera nie pomagał. oczywiście na telefonie przez dane wszystko ok. o dziwo przywrócenie ustawień fabrycznych magicznie rozwiązalo problem. i 2 razy była taka sama sytuacja. na pewno nic nie było grzebane w konfiguracji
@Kiritsugu1155: > rodzice mają też taki sam internet tylko że w innej lokalizacji i ładnie działa.
No i ta lokalizacja jest tu najpewniej problemem. Przerabiałem to przy domowym internecie LTE od Play, potrafił lecieć 50 Mbps, a potrafił i 3 Mpbs wieczorami. Skoro nadajniki masz blisko i zasięg dobry to widocznie jest za dużo urządzeń korzystających jednocześnie z tych nadajników, więc żeby żadnego nie odcinać od sieci, po prostu obniżają prędkość.
Pobierz
źródło: comment_oMgBLoQEU0yj9LZt8UjK5vDxveaoyABT.jpg
@Lucar ja rozumiem że może być za dużo odbiorników, tylko że wcześniej nie miałem takich spadków a od tygodnia to jest porażka na infolinię już nie chce mi się dzwonić bo cały czas ten sam schemat zrestartowac do ustawień fabrycznych router jak to nic nie da wymienić router i kartę sim xD,
A to mój speed test robiony przez chwilą, już nie wiem czy mam się śmiać czy płakać..
Pobierz
źródło: comment_HwrdTuuFbn0Ri0E2hdXjQB2oHfs5fWkt.jpg
@OrangeEkspert usługi w mojej okolicy nie działają prawidłowo, co z tego że jestem w zakresie LTE jak nadajniki są przeciążone w piątek dostałem wiadomość od waszych techników że na chwilę obecną nic z tym problemem nie idzie zrobić, szkoda tylko że dowiaduje się o takich rzeczach po podpisaniu umowy, a z internetu praktycznie nie idzie korzystać przy takich prędkościach.