Wpis z mikrobloga

Tak na serio dlaczego teraz jestem większym optymistą odnośnie szans #konfederacja w #wybory niż byłem 27 maja:
-Kukiz się sprzedał (liczę na minimum 100k głosów od niego, dla przypomnienia 26 maja dostał 500k);
-nie będzie Gwiazdowskiego (#korwin twierdził, że odbierał on głosy PO, ja uważam, że pół na pół);
-tylko 5 komitetów, z czego są jedynym antysystemowym (Skutecznych nie liczę bo chyba mają bardzo mało okręgów);
-młodzi nie będą nad jeziorami, niezdecydowanym głosującym głównie na popis może się nie chcieć wychodzić z domu jeśli nie będzie ładnej pogody;
-nie ma Kai Godek;
-nieco lepiej ułożone listy niż poprzednio

discuss #polityka
  • 35
Konfederacja ma swój szklany sufit na poziomie 600-700 tys wyborców.


@BigBadBootyDaddy: po przejściu Kukiza do PSLu i odejściu Godek jest na pewno nieco większy

ludzie którzy głosowali na Gwiazdowskiego, w życiu nie zagłosują na Brauna, Korwina i resztę tej ferajny

wszyscy na pewno nie, część na pewno tak
@Blaskun: Konfederacja opowiada się za likwidacją 500+ i likwidacją podatku dochodowego. Jak Ty na tym skorzystasz? Tobie nie zabiorą części wypłaty a somsiad, któremu nie chce się iść do fabryki nie dostanie na bombelki. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@L3stko: a jaka gwarancja, że januszex da to co nie zabiora podatki?
@klamkaodokna: Nie wiem, czy bym skorzystał, bo jak na razie korwin dużo gada, a mało robi. Miał jechac do UE rozsadzać ją od środka, a jedyne co rozsadził, to swój bebech
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@klamkaodokna: moim zdaniem największe szanse dla konfy były 4 lata temu. Polsat czasem wpuszczał kogoś od Janusza, na YT to się później pozycjonowało, docierało do młodych ludzi. Dzisiaj większość mogła zapomnieć o Korwinie i najpewniej nic z tego nie będzie, bo wszędzie ich pomijają
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@klamkaodokna: cztery lata temu mieli większe szanse oraz prowadzili kampanię z większym rozmachem. Do tego dziś frekwencja będzie rekordowa. Jedyne co może poprawić ich szanse to rozmycie Kukiza oraz to, że PO nie sprawia wrażenia zdeterminowanych na wygranie wyborów.
Myślę że się prześlizgną nad progiem
Nie wiem, czy bym skorzystał, bo jak na razie korwin dużo gada, a mało robi. Miał jechac do UE rozsadzać ją od środka, a jedyne co rozsadził, to swój bebech


@Blaskun: no żeby dosłownie ją rozsadził to by musiał bombę wnieść do parlamentu - a on jest, jak sama nazwa wskazuje, od mówienia i dyskutowania, co robił dość skutecznie po popularności "shotów"

moim zdaniem największe szanse dla konfy były 4 lata
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@klamkaodokna: denerwuje mnie u nich, że przyjmują na te listy takie pokemony. Jakaś kobieta z czerwonymi włosami, Jezus z bezsensownym hasłem, albo gość, który popiera 500+. Powinna być większa selekcja