Wpis z mikrobloga

Tak na serio dlaczego teraz jestem większym optymistą odnośnie szans #konfederacja w #wybory niż byłem 27 maja:
-Kukiz się sprzedał (liczę na minimum 100k głosów od niego, dla przypomnienia 26 maja dostał 500k);
-nie będzie Gwiazdowskiego (#korwin twierdził, że odbierał on głosy PO, ja uważam, że pół na pół);
-tylko 5 komitetów, z czego są jedynym antysystemowym (Skutecznych nie liczę bo chyba mają bardzo mało okręgów);
-młodzi nie będą nad jeziorami, niezdecydowanym głosującym głównie na popis może się nie chcieć wychodzić z domu jeśli nie będzie ładnej pogody;
-nie ma Kai Godek;
-nieco lepiej ułożone listy niż poprzednio

discuss #polityka
  • 35
  • Odpowiedz
@klamkaodokna: ale nawet jak zakopią, to korwin znowu wyskoczy zaraz przed wyborami z jakimś hitlerem czy czymś i tyle z tego będzie.


@MUDAMUDAMUDA: jeśli wyskoczy i go pokażą to dobrze, dużo lepiej niż jakby mieli go w ogóle nie pokazywać i to się sprawdziło wiele razy, protokół 1% to fikcja i poparcie nie spada przy takich "wybrykach"
  • Odpowiedz
@klamkaodokna: ja bym dodał jeszcze argument dotycząych pomysłów tych dzbanow o podniesienie minimalnej do 4k brutto uważam ,że trochę szum się zrobił po tym zapowiedziach i widać było dosyć dużo krytycznych wypowiedzi wobec nich, przedsiębiorcy którzy wysłali list do rządu też raczej nie poprą PiS napewno troche odpłynie do Konfy.
  • Odpowiedz
Konfederacja ma swój szklany sufit na poziomie 600-700 tys wyborców.


@BigBadBootyDaddy: po przejściu Kukiza do PSLu i odejściu Godek jest na pewno nieco większy

ludzie którzy głosowali na Gwiazdowskiego, w życiu nie zagłosują na Brauna, Korwina i resztę tej ferajny

wszyscy na pewno nie, część na pewno tak
  • Odpowiedz
@klamkaodokna: Nie mam na kogo głosować. Przekonaj mnie żebym oddał na nich głos. Zaznaczam, że jestem zwykłym robolem fabrycznym. Tylko nie tradycyjnymi korwinizmami o niewidzialnej ręce wolnego rynku
  • Odpowiedz
@Blaskun: Konfederacja opowiada się za likwidacją 500+ i likwidacją podatku dochodowego. Jak Ty na tym skorzystasz? Tobie nie zabiorą części wypłaty a somsiad, któremu nie chce się iść do fabryki nie dostanie na bombelki. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@L3stko: a jaka gwarancja, że januszex da to co nie zabiora podatki?
@klamkaodokna: Nie wiem, czy bym skorzystał, bo jak na razie korwin dużo gada, a mało robi. Miał jechac do UE rozsadzać ją od środka, a jedyne co rozsadził, to swój bebech
  • Odpowiedz