Wpis z mikrobloga

jprdlx #javascript to jest taki fajny język, ale społeczność, #npm i ten cały hype to jest jakiś #!$%@? żart

spostrzegłem, że create-react-app zaciągnął mi 200 MB jakichś #!$%@?łych modułów, se myślę no dobra xd na pewno są jakieś minimalne szkielety reaktowej apki, dwie minuty później wklepuję nano-react-app NANO #!$%@?, tego chcę, tego potrzebuję, " A truly minimal replacement for Create-React-App. " zamknij mordę i bierz moje pieniądze

npm i
du -h node_modules
107M node_modules

()

no ale dobra, myślę, to na pewno są jakieś bardzo potrzebne rzeczy, w końcu trzeba przetranspilować JSX, trzeba zrobić inne ważne rzeczy, o których ja nawet nie mam pojęcia, to musi swoje ważyć, c'nie, ale z ciekawości sobie patrzę, co to za paczki

shebang-regex -- Regular expression for matching a shebang
'use strict';
module.exports = /^#!.*/;

is-number -- Returns true if the value is a number. comprehensive tests.
nice-try - A function that tries to execute a function and discards any error that occurs.
zaraz, zaraz, co #!$%@?? czy ja dobrze czytam? xD

module.exports = function(fn) {
    try { return fn() } catch (e) {}
}

i tak do usrania, 543 paczki, jedna lepsza od drugiej, każda #!$%@? mi mózg i każda jest śmieszna jak polskie kabarety (czyli tak nie za bardzo, straszny cringe)
  • 14
Bo ty do napisania Hello World potrzebujesz Reacta, Symfony, kontenerów i konta na AWS a ja jednej linijki kodu...A to wszystko będzie u ciebie zajmować 2 GB
@zwei: Znam programistów co piszą aplikacje na Andka a nie wiedza co to znaczy void albo cxym jest Intent. Zaczynacie nauke latania od Boeingow nie mając pojecis jak się lata cesna. Później klient szuka kogoś kto naprawi mu stronę wizytówkę bo jest w jakimś Symfony i każdy rozkłada ręce...
@zwei: to jest ten sam problem co php - JS powstał jako gownojezyk zeby zmieniać obrazki na stronie, a ludzie dopadli go i próbują z niego zrobić cała platformę.
Niski próg wejścia, ilośc wbudowanych mechanizmów czy standardów praktycznie zerowa, to i każdy może cos od siebie dodać.
Działa? No jakoś działa.
A słyszałeś kiedyś o refactoringu projektów w js? Ja tez nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zwei: akurat ta paczka jest dodana z powodu #!$%@? architektury windowsa. Gdyby create-react-app miał być uruchamiany tylko na Linuxa/MacOS, to by node_modules zajmowało dwa razy mniej miejsca.
Druga sprawa to kompatybilność wsteczna z jakimś gównem typu Internet Explorer, przez co webpack ma pierdyliard niepotrzebnych modułów.
@zwei: dlatego przynajmniej ja staram się szukać paczek, które są dependency-free, a jak trzeba coś dostosować pod swoje potrzeby bardzo to nawet kuszę się o napisanie czegoś i często jest to o wiele szybsze ;)