Wpis z mikrobloga

Złamałem swoją żelazną zasadę – kupiłem słuchawki w ciemno. Chciałem po prostu true wirelessy, które będą mi służyły w podróży. Wymagania brzmieniowe – żadne. Zdecydowałem się na słuchawki Tannoy Life Buds i mimo zerowych wymagań brzmieniowych, zawiodłem się.
Wysokie częstotliwości były przesterowane, słuchanie muzyki z najzwyklejszą perkusją stało się irytujące, koncertówki brzmiały jak ze starego VHSa, no tra-ge-dia.
Zobaczta, dlaczego nie warto kupować słuchawek w ciemno – nawet nie mając kompletnie żadnych wymagań.
Mam nadzieję, że nikt z Was nie miał nigdy podobnych doświadczeń.

Jeśli się spodobało, będę wdzięczny za wykopanie znaleziska.

#muzyka #sluchawki
#tonskladowy – muzyka, ciekawostki, audiovoodoo
Roszp - Złamałem swoją żelazną zasadę – kupiłem słuchawki w ciemno. Chciałem po prost...
  • 10
@Roszp:
Każdemu zainteresowanemu kupnem słuchawek BT polecam test porównawczy ukazujący upośledzenie dźwięku przesłanego tym sposobem. Zainspirowany serialem Wielkie kłamstewka, gdzie bohaterowie mieli w domu Sonosa, którego sterowali za pomocą apki w telefonie i po zapoznaniu się z cenami tych sprzętów ( ͜͡ʖ ͡€) postanowiłem zrobić sobie w domu bieda wersję tego ( ͡° ͜ʖ ͡°) za pomocą przystawki BT Philipsa obsługującej magiczny kodek
Pobierz Keczupikczu - @Roszp: 
Każdemu zainteresowanemu kupnem słuchawek BT polecam test por...
źródło: comment_NCAeGokKxyHlFH8zGsYKg4AqJz9C5W9g.jpg
@Keczupikczu Sam BT z aptX nie jest zły, problemem jest to że cały tor audio musi być w słuchawkach, co swoją drogą nie musi być złe. Na przykład w Senkach Momentum AEBT różnica w dźwięku przy połączeniu USB i BT jest minimalna
@Roszp: kopnięte, a temat sam w sobie ciekawy... Przesłuchałem już kilka (co prawda dość budżetowych) zestawów na BT z APTX i... No nie mogę powiedzieć, żebym był zachwycony... Mimo tego, że ponoć ten kodek to "ach i och" to jednak dla człowieka przyzwyczajonego do transmisji po kablu jest różnica - i to spora. Na minus.

Ostatnio próbowałem np. Sony MDR-1RBT i... Po japońsku - "jako-tako" - nie jest jakoś źle, ale