Ledwo ochłonęliśmy po emocjach związanych z inauguracyjnym meczem ligi andorskiej, a tu już zaczyna się kolejne bardzo interesujące spotkanie. Interesujące z tego względu, że pokaże ono formę mistrzowskiej drużyny FC Santa Colomy. Mierzy się ona z Atlètic Club Escaldes, czyli drużyną której aspiracją jest walka o utrzymanie w lidze Andory. Kibice FC Santa Colomy nie wyobrażają sobie innego scenariusza, niż łatwa wygrana ich drużyny. Otóż Drużyna z Santa Colomy ma przewagę nie tylko ze względu na potencjał swojej drużyny, ale również z tego powodu, że są już rozegrani po letniej przerwie. W okresie w którym piłkarze Atlètic Club Escaldes przygotowywali się do nowego sezonu piłkarze Santa Colomy dzielnie reprezentowali Andorę w eliminacjach do pucharów europejskich. W półfinale rundy wstępnej pewnie pokonali sanmaryńskie SP Tre Penne 0-1 w dwumeczu, a w finale podjęli kosowskie Feronikeli Glogovac z którym po mimo tego że są na papierze słabszą drużyną walczyli bardzo dzielnie. Tym bardziej dobre słowa można powiedzieć o ich dwumeczu z bardzo silną drużyna FK Astany. W pierwszym spotkaniu na własnym stadionie wywalczyli bezbramkowy remis, po to by na wyjeździe strzelić bramkę w pierwszej połowie spotkania i realnie walczyć z teoretycznie o wiele lepszą drużyną o awans do następnej rundy. do 71 minuty meczu mieli zapewniony awans do póki nie stracili bramki na 2:1. Przygoda FC Santa Colomy w pucharach europejskich zakończyła się w ten sposób, ale trzeba przyznać, że walczyli oni dzielni, a ich styl gry mógł imponować. Czy potwierdzą formę w dzisiejszym meczu? Przekonamy się, pora zacząć oglądać to wspaniałe widowisko.