Wpis z mikrobloga

@Koliat: w sumie jak to przeczytałem to masz rację - dzięki.
Mam sobie dysk sieciowy/serwer/NAS jak zwał tak zwał, ma on adres ip 192.168.22.100 i nazwę "dysksieciowy" zależnie od tego czy wejdę na niego przez IP czy przez nazwę wyświetla się różna zawartość. Po IP - 1 folder, po nazwie - 8 folderów. Dlaczego nie mam pojęcia. Na innych kompach jest oczywiście ok.
@MaC1u5: nie mam zapisanych poświadczeń wywaliłem rundll32.exe keymgr.dll, KRShowKeyMgr były tylko dla IP bo tylko tak był udział montowany (znaczy podpinany jako dysk sieciowy) nigdy nie korzystałem z nazwy tylko z IP z tego kompa tylko jeden user korzystał z dysku sieciowego
@supermegazord: to jeszcze dopytam o tą nazwę użytkownika, czy może jest taka sama jak nazwa na komputerze? Jeśli login i hasło się zgodzi to powinno logować z tymi poświadczeniami, co prawda nie tłumaczyłoby to z jakimi poświadczeniami loguje się dysksieciowy bo musiały by być inne.
@MaC1u5: nie nazwa usera na kompie jest inna nazwa niż ta używana do logowania na dysk sieciowy

Dodatkowo pogrzebałem w logach na dysku sieciowym i co ciekawe w momencie kiedy loguje się po IP w logach nie mam, żadnej informacji o takiej akcji, natomiast po nazwie jak najbardziej. Wygląda to tak jakby Windows sobie gdzieś (nie wiem gdzie i jak) zrobił obraz (cache) tego dysku sieciowego nie do końca poprawnie i