Wpis z mikrobloga

Renault Clio II 1,2 benz 16v odpalił rano podjechał pod sklep i pod sklepem już nie chciał odpalić. Po włożeniu kluczyka zapalają się normalnie kontrolki i gasną (immo tez). Przy próbie odpalenia żadnego dźwięku, rozrusznik nie kręci, pompy nie słychać. Sprawdziłem na elektrodzie i radzili sprawdzić kabel od „masy”. Faktycznie był skorodowany i wymieniłem go sam ale nic to nie dało. Miał ktoś podobny problem ? Czy może to być akumulator mimo, że wydaje się okej ? Niedawno wymieniona była też cewka/oleje i filtry i wszystko było okej przez dwa/trzy miesiące. #motoryzacja #pomocy #mechanikasamochodowa #renault #clio #elektryka
  • 18
Dzięki za podpowiedzi. Po 16 będę miał dostęp do drugiego auta to spróbujemy odpalić. Auto stało przez weekend praktycznie nieruszane wiec może faktycznie spadło mu napięcie. Czy jeśli uda się go odpalić to wymiana akumulatora jest konieczna ? Czy tylko go podładować ? @budus2
@pufcyneracy: Sprawdź napięcie na akumulatorze. Znajomemu jedna cela dostała zwarcia i wyglądało to podobnie. Tylko jak się dokładnie wsłuchać, to rozrusznik kręcił, tyle że w powietrzu (ledwie to słychać), bo bendix się nie przestawiał z racji zbyt niskiego napięcia.
to rozrusznik kręcił, tyle że w powietrzu (ledwie to słychać), bo bendix się nie przestawiał z racji zbyt niskiego napięcia.


@wypokowy_expert: no nie, jeżeli elektromagnes (nazywany często bendiksem,. którym nie jest, bendiks to ta zębatka) nie dociągnie to nie załączy silnika rozrusznika. Elektromagnes jest jednocześnie mechanizmem przesuwania bendiksa jak i stycznikiem bo tam przecież mega wielkie prądy. Żeby styki załączenia silnika rozrusznika się zwarły elektromagnes musi dociągnąć do końca a jak
. Żeby styki załączenia silnika rozrusznika się zwarły elektromagnes musi dociągnąć do końca a jak dociąga do końca to bendiks rozrusznika jest zazębiony. To takie samozabezpieczenie żeby nie kręcić kiedy się nie zazębia.


@elemenTH: To miał w takim razie też zrąbany rozrusznik, sam słyszałem jak silnik elektryczny się kręci przy próbie rozruchu, żeby potem na pych to jego truchło odpalić.
Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Próba ładowania akumulatora nic nie dała wiec spróbowaliśmy z popychu i poszedł. Jak tylko odpalił odstawiony został do mechanika i tak jak przypuszczaliście był to rozrusznik i został wymieniony na nowy. Trzeba jak najszybciej się pozbyć tego autka bo 472 zł po raz kolejny wydane a auto zdecydowanie warte tego nie jest. Teraz mam kolejny problem. Czy umie ktoś rozkodować radio w Renault ? Próbowałem znaleźć kod w
pufcyneracy - Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Próba ładowania akumulatora nic nie dał...

źródło: comment_fEdlBmFc0fmxRS3awfQWtNe0XKkOQAFZ.jpg

Pobierz