Wpis z mikrobloga

#mbank #banki #bankowosc

Mirki, opiszę Wam po krótce jak wygląda obsługa klienta w mbanku.

Wziąłem raty w allegro przez mbank, ale mail z dokumentami przyszedł do mojej mamy zamiast do mnie. Mój adres zameldowania również był niepoprawny pomimo że podawałem przy składaniu wniosku o pożyczkę poprawny adres. Uznałem że tak nie może być więc na płatnej infolinii premium (nikt mnie nie poinformował że to infolinia premium) otrzymałem informację że mam spadać do banku osobiście zmienić dane bo skopiowali sobie moje dane z konta które miałem 8 lat temu (gdy miałem 14 lat, mama była przypisana do tego konta). Po 15 minutach i rozmowie z paroma kolejnymi konsultantami udało mi się uzyskać informację że mogę te dane zmienić samodzielnie po uzyskaniu pakietu aktywacyjnego. Otrzymałem ten pakiet, zalogowałem się, udało się zmienić dane, kosztowało mnie to 35zł na infolinii premium. Super

A teraz rodzynek, moja mama zamknęła moje stare konto chwilę przed moją 18stką, czyli 4 lata temu. Od wtedy mbank nic nie zrobił z ekontem i naliczył -45zł o czym nikt nie został poinformowany.

Żeby zamknąć to konto zalecono mi kontakt z infolinią (super płatną). O zadłużeniu tego konta oczywiście nikt nic nie wiedział bo mbank zataił taką informację ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Podsumowując, gdybym nie wziął teraz rat nawet nie wiedziałbym że jestem dłużnikiem (raport z BIK niczego takiego nie wykazał) a za zamknięcie tego konta zapłacę 45zł za prowadzenie konta oraz 35zł za korzystanie z infolinii czyli w sumie 8 dych ( ͡° ͜ʖ ͡°) SUPER OBSŁUGA
  • 20
@Abiz: dlatego na przyszłość bierze się każde potiwerdzneie każdej czynności w banku. Spłacenie pożyczki? Potwierdzenie. Zamknięcie konta ze jest finito? Potwierdzenie. Serio, to pomaga wyjśc z opresji
@l-_-l: Konsultant Piotr Leśniak poinformował mnie: "Numer 801 300 800 to numer premium. Z mojej wiedzy numer +48 42 6 300 800 jest tańszy."
@Abiz 801 się dzwoni ze stacjonarnego, bo teoretycznie koszt za minutę jest niższy niż standardowy. Na komórkach jest odwrotnie, bo liczy impulsy zamiast iść z darmowych minut.
@John_Lemon: No mogła, pewnie że tak. Mogła też upewnić się że to konto jest zamknięte. Ale co ja za to mogę.. Mógł też bank zadzwonić i mi powiedzieć 4 lata temu Hej ziomek wisisz nam 5 dych
@Abiz: wiesz, bankom jest na rękę zwleeeeeeeeeeekać z takimi informacjami ( ͡° ͜ʖ ͡°) odsetki to piniondz, nawet mały ale piniondz. Po prostu jak się samemu nie dopilnuje to się nic nie ma ;x
@John_Lemon: Jak myślisz informacja o takim śmiesznym zadłużeniu którego nawet nie próbowali egzekwować mogła trafić do BIKu? Pobierałem wczoraj raport i niby wszystko na zielono, spłacam wszystko w czasie i cacy..
@John_Lemon: Wyczytałem że powinni mnie poinformować przed wpisaniem do BIKu więc raczej wszystko ok, no i wczoraj raport też nic nie wspominał o tym koncie.

No nic, 5 dych stracone ale chociaż wiem jakie to są mendy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Abiz: „opłata za połączenie zgodna z taryfą operatora” a jak się taryfy nie zna, to się nie narzeka. W Plusie to jest 0,2pln za minutę na numery 801…

Reszta trochę słabo z ich strony. Z drugiej strony, jak się zamyka konto, to w większości jest miesięczny okres wypowiedzenia. Jeśli coś zostaje lub co gorsza jest minus to mogą nie zamknąć np. Potwierdzenie przyjęcia dyspozycji to nie to samo co potwierdzenie wypowiedzenia
@Abiz, do połączenia z nami możesz wybrać jeden z 3 numerów telefonów, to Ty decydujesz czy dzwonisz na nr który będzie płatny czy też nie. Na naszej stronie znajdziesz informację: "Opłata za połączenie zgodna z opłatą przewidzianą przez operatora według aktualnego cennika." Możesz złożyć reklamację na fakt naliczenia opłaty za połączenie z mLinią. Jeśli możesz udokumentować poniesiony koszt połączenia, będzie to dodatkowym atutem. Co do samej opłaty związanej z prowadzeniem rachunku/karty
@Nie_znany: Nie wiedziałem że numery 801 to są numery premium.

Uważam że sam bank powinien informować o tym że nie udało się wykonać zamknięcia konta i 5 lat wisi dług. W szczególności że dyspozycja została złożona gdy byłem niepełnoletni.
@MichaelT128: Przecież to bank powinien informować że jeden numer na infolinie jest premium a drugi jest zwykłym numerem. Mam każdy numer sprawdzać u operatora przed połączeniem bo może jest to połączenie premium?
@Abiz: wszystkie numery zaczynajace sie na 801 sa premium, tak samo jak wszystkie zaczynajace sie na 800 sa bezplatne, a wszystkie numery zaczynajace sie na 0700 sa extra premium ( ͡° ͜ʖ ͡°)
w niektorych sieciach jest mozliwosc zablokowania mozliwosci polaczen na numery premium