Wpis z mikrobloga

Chcialbym tylko przypomniec ze mioliony osob objetych prawem do glosowania za granica nie beda mogli zaglosowac korespondencyjnie, zawsze korzystalem z tej opcji. od 2018r zostala zniesiona ustawa o glosowaniu droga pocztowa :)
https://polskatimes.pl/wybory-parlamentarne-2019-jak-glosowac-za-granica-w-wyborach-do-sejmu-i-senatu-glosowanie-korespondencyjne-poza-polska-jest/ar/c1-14323847
Do konsulatu mam 200km, nie warto tyle km jechac, PiSowi chyba chodzi o to aby jak najmniej osob oddalo glos.
#wybory
  • 8
@Elpie: nie tylko USA sie liczy, po za terytorium Polski jest wiele polakow - Niemcy,UK,Francja,Irlandia itd. to setki tysiecy oddanych glosow ktore w tym roku nie zostana oddane poprzez brak mozliwosci korespondencyjnego glosowania
@slimek16: wytlumacz mi po #!$%@? ludzie mieszkajacy na stale za granica maja miec prawo wyboru rządu? Bo jest to dla mnie zagadką. Nie zyją tu - niektórzy nawet nigdy tu nie byli - i mają decydować o losie kraju, który na co dzień mają w dupie.
wiekszosc ludzi emigrowala z kraju aby miec godne wynagrodzenie za prace , zaoszczedzic kilkaset tys i wrocic do kraju i wegetowac za 2,5tys brutto czy tam ile macie teraz nie wiem :D ale slyszalem ze ma byc nawet 4tys brutto za czym idzie wzrost cen i INFLACJA, jak ktos 10lat temu zostawil w banku 100tys i mogl kupic 100tys bulek to jak wroci do kraju to za te 100tys bedzie mogl kupic