Wpis z mikrobloga

#ps4 #playstationplus

Mireczki, mam kilka pytań odnośnie dzielenia konta (konto będzie dla brata)
1. Czy trzeba dezaktywować konto na swojej konsoli zanim się je doda do konsoli drugiej osoby i tak ustawi jako główne?
2. Szukałem informacji i czasami trafiam na komentarz odnośnie jakichś certyfikatów które sa pobierane przez konsolę, o co kaman? Mają wpływ na możliwość odpalenia/ nie odpalenia gry?
3. Czy może zdarzyć się jakaś sytuacja, kiedy na swoim koncie nie będę mógł grać z powodu ustawienia go jako głównego na innej konsoli?
4. Czy można w tym samym czasie grać w tą samą grę na obu konsolach? (ja na swoim koncie, brat na swoim z dodanym moim jako głównym)?
5. Jakie są minusy takiego dzielenia?

Dziękuję za odpowiedzi.
  • 6
@MiHau3:
1. Tak trzeba
2. Może się pojawić sytuacja gdzie na grach pojawią się kłódki ale wystarczy wtedy wejść w ustawienia i odświeżyć licencje
3. Patrz punkt 2 i 5
4. Oczywiście, że można i to nawet zw sobą
5. Że konto główne (czyli to, które dajesz koledze/bratu) musi mieć stały dostęp do internetu bo bez tego nie zagrasz w nic
@janushek: A co w momencie gdy np chce sprzedać konsole z profilem na której jest pełno gier? Tak żeby nowa osoba grała w nie spokojnie, ale nie miał dostępu do mojego profilu bo będę chciał go używać w nowej konsoli... wystarczy ze założę hasło by nie logował się na nie?
@janushek:
5. Jakie są minusy takiego dzielenia?
5. Że konto główne (czyli to, które dajesz koledze/bratu) musi mieć stały dostęp do internetu bo bez tego nie zagrasz w nic

Możesz wyjaśnić? Co oznacza "stały dostęp"? Że musi być cały czas podpięta pod neta, 24h?
Możesz wyjaśnić? Co oznacza "stały dostęp"? Że musi być cały czas podpięta pod neta, 24h?


@MiHau3: jeśli planujesz grać 24h to tak :)
Gdy stracisz neta to gra się wyłączy po 15 minutach i pojawią się kłódki na każdej grze cyfrowej.
Ale stały dostęp do neta chyba nie powinien by się problemem w dzisiejszych czasach, nie potrzeba jakieś super 1 giga łączą tylko tyle aby się zalogować do PSN.
To tyle