Wpis z mikrobloga

Jeszcze jedna pułapka czekająca na klientów sklepu ProLine.
Normalnie kupując towar przez internet mamy prawo zwrócić go w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.
Kupując sprzęt z odbiorem osobistym na proline.pl tak naprawdę nie kupujemy go, a tylko rezerwujemy. Zakup odbywa się w sklepie stacjonarnym przy odbiorze i tracimy możliwość zwrotu bez podania przyczyny do 14 dni ;)

W przypadku dokonania Rezerwacji przez Sklep internetowy ProLine.pl towaru oferowanego w Oddziałach sprzedaży ProLine, umowa sprzedaży zawierana jest w danym Oddziale sprzedaży ProLine przed odbiorem towaru. Umowa taka nie stanowi umowy zawartej na odległość w rozumieniu ustawy z 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta.


https://proline.pl/?n=regulamin

#proline
  • 16
@Sam_w_domu: Po prostu inne sklepu mają lepsza politykę, stąd ludzie oczekują od wszystkich lepszego standardu obsługi. Komputronik o ile dobrze pamiętam tez chyba stosował takie zagrywki i zrezygnowali z tego. A w takim x-kom możesz do 2 tygodni oddać chyba nawet jak na miejscu kupisz
@Murasame poszukaj znalezisk o x-kom i lenovo na wykopie. Jest tego masa. Jak nie odwalaja z oddawaniem sprzetu w 14 dni to odwalaja na serwisie i gwarancji. Nie wiem czy jest sklep w Polsce ktory mialby taka polityke prokliencka jak np w UK. Odpakowalem nowy telefon i sie okazalo ze jest obity na rogu (srebrna otoczka) wrocilem do sklepu i wymienili bez problemu chociaz pracownik smieszkowal zebym "tego nowego juz nie upuscil"
@Sam_w_domu: to samo co piszesz o tym UK ja moge napisac o x-kom, wydalem tam mase kasy, tak samo moi znajomi, do 14 dni wymiana od reki

A afery na wykopie glownie dotyczą napraw gwarancyjnych albo laptopów ktore sami rozbudowali o ssd i sami pewnie je serwisuja na gwarancj, wystarczy kupowac te z gwarancja producenta
@Murasame dlatego na te afery patrze z przymruzeniem oka. Na proline kupilem calego kompa i zero problemow. Trzeba tylko patrzec na kombinacje. X-kom niektorzy chwala ale najwiecej problemow bylo wlasnie w x-kom ale konkretnie z lapkami lenovo i to combo bym juz omijal.

Opinie na necie sa bardzo wazne ale jak sklep ma 1000 pozytywnych i 50 negatywnych to nie znaczy ze jest zlym sklepem bo ktos mial pecha ( ͡°
@halogen12v: https://drugipokojnaprawo.wordpress.com/2017/05/08/zwrot-towaru-zakupionego-przez-internet-z-odbiorem-osobistym-i-nie-tylko/

To Cie zwyczajnie oklamali.

Czy odbiór osobisty towaru zakupionego w sklepie internetowym powoduje utratę prawa do odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni?

Nie, odbiór osobisty rzeczy kupionej w e-sklepie nie powoduje utraty przez konsumenta prawa do odstąpienia od umowy, chyba że regulamin sklepu internetowego, w którym kupiliśmy dany towar wyłączył możliwość zwrotu towaru odebranego i opłaconego w sklepie. Jednak rzeczy te muszą zostać spełnione łącznie, tzn. towar powinien
@Sam_w_domu: Dzięki! Właśnie im napisałem stosowną wiadomość. Chodziłem poddenerwowany, bo wcześniej łaskawie dali mi 3 dni od daty odbioru na moją "prośbę". Być może nie będzie żadnego zwrotu ale lepiej mieć możliwość, zwłaszcza kiedy kupujesz produkt z 10 letnią gwarancją.