Wpis z mikrobloga

@Hloow: Przede wszystkim - potrzebne są ci te wszystkie dodatki na tarczy? Czasami wyglądają fajnie na początku, po czym okazuje się że z nich nigdy nie skorzystasz. Musi być pozłacany? Zarysowania będą mocno widoczne. Musi być pasek? Często lepszym rozwiązaniem jest kupno na bransolecie i do tego dopasowanie jakiegoś paska (to jest łatwe, odwrotnie już niezbyt).
@Ferengi: Mam teraz sportowy zegarek i obecnie planuje zakup dwóch : z elementami złota i cały czarny. Te dodatkowe tarcze nie są mi potrzebne, ale całokształt zegarka mi pasuje. Dlaczego bransoleta to będzie lepsze rozwiązanie? Nigdy nie będę nosił metalu bo niezbyt mi się podoba.
@Hloow: Wiele osób lubi zmieniać bransolety na paski i potem do nich wracać, dokupienie paska do zegarka jest łatwe ale w drugą stronę często pojawia się problem (dopasowanie do koperty itp.). Jeśli nie będziesz nosił bransolety to tym elementem zakupu się nie przejmuj. Poszukaj podobnych zegarków bez dodatków na tarczy, chronograf ma sens tylko jeśli będziesz z niego korzystał.
Dlaczego bransoleta to będzie lepsze rozwiązanie? Nigdy nie będę nosił metalu bo niezbyt mi się podoba.


@Hloow: jeśli definitywnie zakładasz, że nie będziesz nosił to oczywiście niepotrzebna.
Chodzi o to, że często ten sam zegarek z bransoletą jest niewiele droższy, a wymiana na pasek nie stanowi problemu. Pasek możesz kupić za 5 zł albo 100.
Gdy kupisz z paskiem, a zapragniesz kiedyś bransolety to oryginalna, która spasuje się z zegarkiem, jego
@Hloow: Cóż, złota nie odradzam bo to kwestia gustu, ale dużo zależy od jakości powłoki, zarysowania koperty będą widoczne. W zegarkach codziennych może to być problem, zależy co robisz.
Co o nim myślicie? Będzie ok?


@Hloow: Lorusy i podobne to marki do eksperymentów stylistycznych. Tutaj np. masz indeksy godzin (czyli te najważniejsze) minimalistyczne, indeksy na tarczach chrono arabskie, bo inne byłyby nieczytelne, ale przez to bardzo „głośne”. Zegarek jest z czarną kopertą, więc bardziej codzienny, pozłacany, więc elegancki, a do tego chrono.
Oczywiście całość to nie jest „arytmetyczna” suma części, jeśli akurat taki ci się podoba, to jest ok.
Powłoka