Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@m___r: @peszmerd: Odpowiedź @bartiprog: jest bardzo dobra. Tak działają tachografy (zapisujące aktywność kierowcy) ze swoją regułą jednej minuty, czyli zapisuje w danej minucie tę aktywność, która trwała 31s lub powyżej. Gdy auto stanie to tachograf z automatu przełącza się na aktywność "praca" a po ruszeniu znowu wskakuje na "jazda". Podjeżdżając po max 25s nie zapisze "jazdy" ale właśnie "pracę". Sam często z tego korzystam, szczególnie jak mocniej zależy mi
jestem kierowcą i wiem jak działają tachografy xD

A zaoszczędzić w taki sposób 15 min w skali dnia może czasem dużo zmienić


@Nockphas: to chyba pod januszową spedycją która liczy co do minuty

Tachografy masz różnego typu, stare zapisują jazdę na minutę nawet jeżeli obrócisz koło raz. Jestem przekonany, że i Ty i kierowca ze zdjecia stoi, bo po co ma targać cały zestaw co jeden metr zwłaszcza, jeżeli jest ciężki
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@peszmerd: Jeżdżę na Finlandię i np. ruszając z portu w Tallinnie z pełnym czasem i przy dobrych warunkach na drodze jestem w stanie na 10h jazdy dojść do domu, więc akurat przy okazji korka chętnie korzystam z tego że tacho ma regułę jednej minuty i mogę co nieco zaoszczędzić. Ostatnio np. szło #!$%@? i brakło 30 min żeby dojechać ( )

Jak mi się nie pali