Wpis z mikrobloga

Pytanie do psiarzy, czy uważacie ze kastracja psa to dobry pomysł? Pytam bo moja dziewczyna nalega by wykastrować naszego psa, twierdzi ze w ten sposób zapobiegniemy nowotworowi jąder i schorzeniom prostaty, a dodatkowo nie będzie się męczył w kontaktach z suczkami. Ja nie wiem co o tym myśleć, znaczy mam dylemat czy nie jest to zwykle okaleczanie psa, dlatego chciałbym usłyszeć co myślą o tym inni... #psy #pies
  • 8
@Apacz449: tylko pamiętaj ze ucięcie jaj wpływa na psychikę psa. No #!$%@? lekka się z niego robi, nie ma tej pewnosci siebie. Co prawda problemu z sukami nie ma ale z psami bywa roznie. Może warto poczekać na te ewentualne problemy z prostata a nie ciąć na oślep;)
@Apacz449: idź do weterynarz i porozmawiaj z nim o ewentualnych konsekwencjach, ale im wcześniej tym w razie co mniejsza "szkoda" dla psa. Jeśli nie ma się rasowego psa i nie planuje się go rozmnażać zawsze lepiej wykastrować i to szybko. Zapobiega to chorobom, ale u piesków może też zmienić się zachowanie, np. nie będzie ucieczek za suką w cieczce, ani nie będzie jak oszalały leciał za suczką, no i mniej znaczenia