Wpis z mikrobloga

Zamykają się szpitale, lekarze uciekają, nauczyciele strajkują ale przecież w Polsce jeszcze tak dobrze nie było!


@Kapral_Tusk: Nikogo to nie interesuje. Polacy spędzają całe dnie na kiblu, bo sra**ją pieniędzmi.
  • Odpowiedz
@imateapot: i jak tu cie traktować powaznie... Rodzicie robotę koncza o 16, a zajęcia zaczynają sie o 16 więc jak to sobie wyobrażasz? I kto ma te zajęcia poprowadzić jak nauczyciel #!$%@?? Pewnie Twoja kolejna złota rada - niech rodzica opłaca trenera.
  • Odpowiedz
niech rodzica opłaca trenera.


@Sabarolus: to jest chyba oczywiste? Przecież za darmo instruktor nie będzie pracował.
Albo zajęcia odbywają się w ramach etatu w szkole, albo jako osobna umowa. Wtedy jest czystko i przejrzyście. Widać kto ile ma godzin, ile zajęć i można rozliczać z efektywnie realizowanych obowiązków, a nie jak jest teraz, że jest #!$%@? i właściwie nie wiadomo kto ile ma godzin, ani kto za co odpowiada.
  • Odpowiedz
@imateapot: mnie to nawet cieszy, bo może niektórzy się obudzą ile dodatkowej roboty mieli niektórzy nauczyciele. Teraz będą mieli szanse wykorzystać 500+ i placic innym za opieke nad gówniakami. Mam również nadzieje, że wywiadówki nie będą robione o 17 jak za moich czxasów tylko w normalnych godzinach pracy czyli np. o 14.
  • Odpowiedz
tylko w normalnych godzinach pracy czyli np. o 14.


@Sabarolus: normalne godziny pacy (przedział czasowy) dla umowy o pracę to godź. 6-22 (dokładniej, to 8h mieszczące się pomiędzy 6 rano a 22 wieczorem) i myślę, że godzina wywiadówki ulokowana w tym przedziale spokojnie mieści się w "normalnych godzinach pracy", więc wywiadówka odbywająca się o 21.00 jest jak najbardziej normalna, o ile odbywa się w dni z zakresu poniedziałek-piątek (z punktu wdzienia
  • Odpowiedz
@Sabarolus: w moich wypowiedziach powołuję się na "umowę o pracę" ponieważ wszystkie te protesty dążą do tego, że ktoś się w końcu wkurzy i zlikwiduje "Kartę nauczyciela" a obecne umowy zamieni na Umowę o pracę z 40h tygodniem pracy (8h dziennie w przedziale między 6 rano a 22 wieczorem).
  • Odpowiedz
Ok, zatem godzina 10 lub 12.30 też będzie normalna prawda?


@Sabarolus: wszystko zależy od pracodawcy. Jeżeli dyrekcja uzna, że preferuje takie godziny to wtedy będzie ok.
Pytanie, czy klienci dyrekcji (rodzice) nie wywrą presji na swoim usługodawcy aby było później.
  • Odpowiedz
@imateapot: w takim razie powinny to być nadgodziny, o ile ktos wykonywał pracę w godzniach 8-16 a każa mus jeszcze prowadzić wywiadówkę od 17 do 19. Godziny płatne 150% o ile mówimy o umowie o pracę.
  • Odpowiedz
Wiesz, ze zatrudniając kogoś na umowę o pracę musisz mu podać godziny pracy i bynajmniej nie będzie to zakres 6-22


@Sabarolus: w jednym z wpisów wyżej podałem, że powinno to być 8h z tego przedziału.Nie wiem, czy musi być ciągiem, ale wiem, że czasami dokładana jest darmowa przerwa w środek i realnie wychodzi 9h siedzenia w firmie.
  • Odpowiedz