Wpis z mikrobloga

  • 11
Nakręciłem już ponad 6000 km i mogę już conieco powiedzieć.

Podstawowy serwis - wymiana klocków, filtrów, oleju kosztował mnie 500 zł, przy czym wymiana klocków to była moja fanaberia, bo stare miały jeszcze połowę okładzin. Same wymiany banalnie proste, wszystko jest na wierzchu ze swobodnym dostępem.

Jesli chodzi o spalanie - średnie spalanie z 3000 km dojazdów do pracy + jazda po miescie, zakupy itp. wyniosło 4.8/100 km, i jest to obliczone na podstawie tankowań i przejechanego dystansu (wskazanie komputera to 4.3-4.4)
Jazda po samym mieście często kończyła się wynikiem poniżej 4 litrów.
Trasa 370 km, w tym 170 km autostradą z prędkością 120-160 kmph - średnie 5.3/100

Sama jazda to już mocno subiektywne odczucie więc nie będę się rozpisywał. Skrzynia bezstopniowa odrobinę denerwuje przy przyspieszaniu przy prędkościach autostradowych, ale na miasto czy drogi krajowe jest świetnym rozwiązaniem.

Trochę później niż zakładałem ale wreszcie wjechał LPG. Po. Pierwszym tygodniu nie mam żadnych zastrzeżeń. Nie wyczuwam żadnych zmian w dynamice jazdy ani hałasie, po odpaleniu samochód przełącza się na gaz błyskawicznie, po przejechaniu niespełna kilometra.

Pierwsze testy spalania gazu pokazały 6.2/100 km ( ͡º ͜ʖ͡º) ale to średnia z około 200 km, aczkolwiek zapowiada się świetnie. Może i zakładanie LPG do hybrydy to januszerka i cebulactwo, ale mi w kieszeni zostaje prawie połowa tego co wydawałem na paliwo do tej pory. Jak dla mnie - zajebisty deal.

Wołam @Heady1991, @ @k__d

#motoryzacja #hybryda #niebieskiepaski #samochody #toyota #lpg
  • 25
@red7000 około 2 miesięcy.

@ptasiek2 Instalacja + przegląd wyniosły mnie 3k pln. Przy takim spalaniu, na samych dojazdach do pracy wychodzi +/- 200 zł oszczędności miesięcznie przy obecnych cenach benzyny, , czyli 15 miesięcy i koszt instalacji się zwróci. Oczywiście autem śmigam nie tylko do pracy, więc ten okres bedzie jeszcze krótszy.
@Esterhase niestety nie jestem w stanie Ci odpowiedzieć dokładnie bo nie zerowałem odczytu na autostradzie. Ale szybko licząc - plus minus 6.5 litra z klimą i prędkością do 160 kmph.
@Gaunter_o_Dim U mnie opony trzymają ciśnienie , w zasadzie od zmiany na początku sierpnia nie było potrzeby dobijać, a jeśli chodzi o jazdę po równym z prędkością 60 km/h to jak załącze tempomat i bateria pozwala to jedzie na elektrycznym. Jadąc do pracy mam kilka odcinków terenu zabudowanego to się przyjrzę jak to wygląda.
@b7kj: Nigdy nie pojmę tego "zakładnie LPG to januszerka" albo "zakładanie LPG do hybrydy to januszerka". Jeszcze jak ktoś tak gada to pół biedy, ale jak ten kto zakłada instalację zapobiegawczo pisze "wiem, że...". Dajcie ludzie spokój. Sam gdybym kupował hybrydę i chciał dłużej jeździć jednym samochodem to założyłbym LPG.
Idąc tym tokiem myślenia to przecież Januszerką jest kupować samochód i jeździć nim do pracy jak przecież można kupić helikopter.
@saczuser ale ja jestem bardzo zadowolony i od razu wybadałem możliwość instalacji gazu przed zakupem. Samochód służy mi do codziennego dojazdu do pracy 80 km, i każde sensowne zbijanie kosztów jest dla mnie warte zachodu. Piję do tak myślących których nie brakowało u mnie w rodzinie ( ͡º ͜ʖ͡º) "Po co byndziesz zakłodoł, i tak Ci mało pali... Do takiego samochodu to już wstyd gaz zakładać" et
@ElCidX: Ani myślę, nie przy tych cenach paliwa i samochodów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chciałbym się przejechać nową Corollą z układem V generacji bo ponoć bardzo poprawili dynamikę jazdy w wersji 1.8, jednakże póki co i tak nie mam możliwości finansowych na zmianę, więc nie ma co sobie smaku robić.

Śmiga tak jak śmigała, bez żadnych grubych awarii po drodze. Raz czy dwa wyskoczył mi błąd układu