Wpis z mikrobloga

Niestety nie byliście zbyt chętni udzielić się pod ostatnim postem i napisać jakim tematem powinniśmy się najpierw zająć ( ͡° ʖ̯ ͡°) No trudno. Jeszcze spróbuję kilka razy, może dzisiaj w bardziej przystępniejszej formie ankiety.

Jednocześnie wiele postów na temat antynatalizmu ma po kilkadziesiąt komentarzy i często bardzo wyczerpująco tłumaczycie co i jak. Boję się, że jak zapytam, to będziemy skorzyć dawać sobie nawzajem dwuzdaniowe odpowiedzi. Coś czuję, że żeby zacząć nad tym porządnie pracować potrzebny nam jest jakiś agresywny natalista do wyjaśnienia ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sama mam dużo zajęć, wiecie, co chwilę teraz badania, USG, jeszcze starszak zaczął ząbkować ( ͡° ʖ̯ ͡°) więc nie jestem w stanie śledzić wszystkich postów i wyłapywać odpowiedzi, a myślę że byłyby całkiem pomocne przy tworzeniu zestawu "stałych". Zobaczcie jakie by to było piękne: na takie najklasyczniejsze wrzucamy emocjonalnie neutralną, poprawną składniowo odpowiedź A, w razie większej dociekliwości bardziej wyczerpującą odpowiedź B czy coś. I dopiero przy nowych lub ciekawszych zagadnieniach dyskutujemy na bieżącą, także między sobą.

Być może dobrym pomysłym by była początkowa współpraca nie wymagająca specjalnej aktywności: zrobilibyśmy miejsce, gdzie na bierząco, w ramach normalnej działalności tagu, wrzucalibyśmy skopiowane odpowiedzi (których udzielaliśmy w trakcie dyskusji natalistom). To taki pomysł roboczy. Potem mielibyśmy jakiś punkt zaczepienia do dalszej pracy. Może ktoś potrafi podać jakieś rozwiązanie techniczne?

Wybrałam 4 zagadnienia nad którymi będziemy głosować i nad zwycięzcą trzeba będzie coś pokombinować

@Werdandi @efilista @Bazarnia @paul772
@YaaN @kruszon_



#antynatalizm #bekaznatalistow

Od jakiego zagadnienia zaczynamy?

  • "Rodzic nie jest egoistą bo poświęca się dziecku" 23.1% (9)
  • "Przecież możesz się zabić" 48.7% (19)
  • "Ludzkość przestanie istnieć" (skrót) 28.2% (11)

Oddanych głosów: 39

  • 25
Cześć wszystkim. Tak, proszę mnie wołać. Mam w planach stworzenie stronki na fb, która będzie przede wszystkim tłumaczyć idee Zapffego dotyczące empatii i mechanizmów wyparcia poczucia bezsensu, oraz podejście nowofilozoficzne Davida Benatara. To kanwa, na której argumentację można oprzeć. Odpowiada też na większość popularnych zarzutów (o chorobie psychicznej antynatalistów, o ważeniu cierpienia i szczęśliwości, o micie dobrego życia etc.). Pojawią się też nazwiska takie jak Shiffrin, Harrison, Tanner... lubię zahaczać o negatywny
@MPXD:

Widzę, że w najbliższym wpisie wejdzie dyskusja nad najpopularniejszym hasłem natalistów: "zabij się", postaram się wtedy skrobnąć trochę na ten temat, przeważnie odbijam ten argument na kilka sposobów.

Być może dobrym pomysłym by była początkowa współpraca nie wymagająca specjalnej aktywności: zrobilibyśmy miejsce, gdzie na bierząco, w ramach normalnej działalności tagu, wrzucalibyśmy skopiowane odpowiedzi (których udzielaliśmy w trakcie dyskusji natalistom). To taki pomysł roboczy. Potem mielibyśmy jakiś punkt zaczepienia do dalszej
@bowlman: myślę że dużo osób podziela tu taki poglądy. Ogólnie bardzo się różnimy między sobą i każdy na coś innego kładzie nacisk, ja też do niektórych rzeczy tutaj podchodzę sceptycznie. Ale nawet nie mamy czasu podyskutować bo ciągle ktoś nas "orze" jakimś jednym prostym sposobem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Werdandi: @bowlman: @kruszon_: @Bazarnia: aha, gdy już będziemy tacy źli i zepsuci jak nas wszyscy starają się przedstawić i pozbędziemy się resztek człowieczeństwa zróbmy listę #!$%@? niebezpiecznych agresywnych natalistów i tagujmy do naszych postów. Zmotywują nas do dyskusji i dostarczą oskarżeń
Dobra, dobranoc wszystkim bo już głupoty mi do głowy przychodzą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#ulotkaantynatalizmu here można jakieś kwestie wyjaśniające idee AN poruszać jak chceta.

Z tymi wykopowymi natalistami, dyskusje polegają na tym, że taki wchodzi na tag, zaczyna wyzywać od lewaków/spierdoxów/nihilistów - następnie proponuje danemu antynataliście samobójstwo - Ty mu odpisujesz, podając argument w stylu ,,instynkt przetrwania" - on się odnieść do tego nie potrafi, więc zaczyna czepiać się czegoś innego , bla bla bla co tak samo łatwo obalasz kontrargumentem i weź tu dyskutuj
,, przecież możesz się zabić " - nie ku*a nie mogę, gdyż moja chemia w mózgu działa prawidłowo, nawet jakby nie działała to ciężko byłoby mi zejść z tego świata, gdyż jako jedno z miliardów zwierząt na tej planecie mam silnie zakorzeniony w sobie ,,instynkt przetrwania"
Poza tym co by zmieniło samobójstwo jakiegoś antynatalisty? Jak w samej swojej definicji antynatalizm oznacza troskę o przyszłych ludzi, którym oszczędzamy wiele cierpień nie wydając ich