Wpis z mikrobloga

Płyta w teorii pozwoli, sprawdź jednak, jakie ograniczenia będzie ze sobą niosła. Upgrade możesz zrobić, jak Ryzeny z pułapu 1500+ wejdą w spadkowy trend i mocno potanieją, przeskok na 3600 będzie imho zbyt mały Zestaw fajnie poskładany, z miejscem na upgrade pamięci i procka. Osobiście wolałbym corsair Vengeance i dysk Samsunga, ale wychodzi troche drożej i to raczej kwestia preferencji osobistych.
@kAdi: Płyta z badziewną sekcją zasilania. Masz tam Bazookę Plus albo Mortar Titanium?

Zasilacz też słaby, Supremo Gold zobacz ile kosztuje. Będziesz miał go na praktycznie 10 lat, to inwestycja.

RAM jakbyś podkręcał to Crucial Ballistix 3200 Mhz CL16 albo 3000 Mhz CL15.

Grafika
Nie dopisałem - grafikę teraz kupować nie ma sensu, bo mają wyjść RXy 5600 zaraz, które ją zmiotą a mogą być w tej cenie, albo i tańsze. Póki co w tym segmencie jest luka, bo za 1500 RX 5700 jest, używane RTX 2060 za 1200zł jest ok, ale nie 1660ti.

Zresztą chyba nawet zaraz ma wyjść 1660 Super... także ja bym poczekał na przetasowanie cen po premierach.
@nowywinternetach: płyty które wymieniłeś są w standardzie microATX, coś to zmienia poza fizyczną wielkością?
OC raczej by mnie nie interesował na razie. Zasilacz wrzuciłem raczej polecany w zestawach
Wiadomo kiedy premiery tych grafik? czytałem też coś o 1660 super, myślisz że warto poczekać?
@kAdi: Poza wielkością lepsza sekcja zasilania, więc będziesz mógł albo podkręcić, albo kiedyś sobie mocniejszy procesor wrzucić.

Mortar max też jest ok.

Zasilacz może polecany, ale to nadal niska półka, ja tam kupuje takie rzeczy z myślą że ma chodzić wiele lat. Nie patrz na watty, bo 550 Ci aż nadto starczy. Ale silver albo gold, a nie bronze.

I na grafiki warto czekać. Sam czekam. Około miesiąc czasu, powinny być
@kAdi: #!$%@?, pomyliło mi się z końcem października. 2600 na pewno nie stanieje, a różnica z 3600 to tak z 10%, więc czy warto? Ja bym kupił na pewno teraz mortar max + cruciale i nauczył się podkręcać, supremo 550w, z grafiką bym jednak czekał na premiery.
@kAdi: GTX 1660 Super będzie miał premierę wkrótce. Co prawda odrobinkę wolniejsza, ale kilka stówek tańsza będzie raczej.
To w odpowiedzi na kartę AMD RX 5500 XT.