Wpis z mikrobloga

Mirki jak podchodzicie do kupna używanego auta? Jeździcie nawet pół roku, szukacie tej perełki czy macie z grubsza #!$%@? jaja i jak jeździ, rdza go nie zjada i nie cieknie olej to git? Mówię tu o autach starych, 10-15 letnich. Na początku sam się napaliłem że HUHU NA BANK ZNAJDĘ SZYBKO COŚ DLA SIEBIE jednak z każdym kolejnym obejrzanym autem zaczynam stwierdzać że to jest penis warte i chyba faktycznie czas brać samochód który jeździ ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#samochody #motoryzacja
  • 12
@Nikczemny_Pomidor: Kilka rad:
Jeżeli szukasz auta patrzysz na maksymalny pułap cenowy i szukasz egzemplarzy kosztujących 60% tej ceny
Blacharka> Mechanika
Widzisz handlarza> auto kręcone, picowane, powypadkowe

Prawda jest taka że kupisz to co ci się spodoba lub desperacja cię do tego skłoni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Każdy starszy samochód ma swoje humory więc najlepiej weź coś co okoliczny mechanik ci naprawi. Dopiero na drugie auto możesz brać
@Mawid_Dotyka: Przeciez Ty nie wiesz o czym mowisz..

Twoja teoria trzyma sie kupy w przypadku najtanszych mozliwych wozidel do roboty. Takich w okolicach tysiaca. Tam trzeba patrzec na podloge i podluznice. A to, z ehclapnie sobie oleju, wali lacznik czy opony maja 8 lat nie ma takiego znaczenia.

Op czyja auta od 2004+
Te auta (poza mazda) nie gnija tak ,zeby w jakikolwiek sposob zagrazalo to bezpieczenstwu. Podlogi, pozluznice , mocowania
@Nikczemny_Pomidor: Po pierwsze to w tej cenie nie ma co szukać lepiej wyposażonych małych aut. Serio, od stycznia szukałem małego auta z klimą i nic ciekawego w segmencie a i b. Każde lupo i arosa były styrane jakby gruz na budowie woziły albo były zaniedbane mocno. W końcu narzeczona stwierdziła że dość, kupiła sobie e46 w kompocie xD.

Ja podchodzę do tego tak żeby wszystko było tiptop (zdarzają się takie auta)
@bigger: Również stawiam na mechanika>blacharka. Samochód ma 10-15 lat, siłą rzeczy może nosić ślady użytkowania. Jak nie zjada go rdza, nie był spawany z 10 części to git. Bo tak jak mówisz, kupić sobie zderzak to znacznie mniejszy koszt niż np. remont silnika