Wpis z mikrobloga

#wybory #konfederacja #razem #neuropa #4konserwy

Zdecydowałem, że jednak zagłosuję w wyborach pomimo zamieszkiwania poza granicami kraju. Mój cel to dorzucić ziarenko piasku do kopca wyborców, by zmniejszyć poparcie pisu.

Jestem niezdecydowany (razem z narzeczoną) na kogo głosować.

Biorę dwie grupy pod uwagę: Konfederację i lewicę.
W pierwszej są Korwiny (na którego głosuję nieprzerwanie od 10 lat), z którymi zgadzam się w kwestiach gospodarki, natomiast nie trawię pozostałej części formacji czyli narodowców, braunów (szczęść boże, strzelnica i batożenie gejów) i reszty oszołomstwa, co nie chce szczepić dzieci . Do tego jestem sfrustrowany debilizmem Korwina, który za każdym razem przed wyborami wyjeżdżał z jakimś hitlerem / kobietami średnio głupszymi od mężczyzn czy globalnym ociepleniem. Jeżeli Korwin twierdzi, że przeciętny wyborca jest głupi po czym sam używa wspomnianych twierdzeń w czasie kampanii to albo robi to świadomie i celowo, albo jest głupszy od przeciętnego wyborcy. Dodatkowo jestem prounijny, więc tu kolejny zgrzyt.

Lewica wyszła mi w latarniku. Obyczajowo się z nimi zgadzam (nie ze wszystkim, ale bliżej mi do ich wizji niż narodowców). Dodatkowo to za rządów SLD były paradoksalnie największe obniżki podatków. Minus to oczywiście podatkowe zapędy Zandberga, ale nie chce mi się wierzyć, że by zostało to wprowadzone.

Jeżeli ktoś chce mnie przekonać solidnymi argumentami w jedną lub w drugą stronę, to zapraszam. Jak nie, to rzucę monetą w dzień wyborów.

inb4: "Nie mieszkasz w Polsce, to nie masz prawa głosować" - Jak widać mam i to zrobię :) #polityka
  • 28
  • Odpowiedz
@narwi: Zandberg i tak wejdzie najprawdopodobniej (jedynka w Warszawie) - pomimo podatkowych pomysłów i tak najsensowniej prowadzi rozmowę z innymi politykami i wypowiada się jakby jednak coś w tej głowie miał.
  • Odpowiedz
@narwi: jeśli zależy Ci na zmniejszeniu liczby mandatów PiSu, wybór jest tylko jeden. Metoda podziału mandatów wg. d'Hondta się kłania. Trzeba robić wszystko, żeby Konfederacja przekroczyła próg, w przeciwnym wypadku ich głosy przejmuje PiS.
  • Odpowiedz
  • 5
@narwi Ile ty masz lat, że już nie pamiętasz sferę SLD?
Też zapomniałeś jak rząd Leszka Millera (SLD) zerwał prowadzone przez rząd jego poprzednika – Jerzego Buzka, negocjacje w sprawie dostaw gazu norweskiego do Polski, co przyczyniło się do pogłębienia polskiej zależności od gazu rosyjskiego, uderzyło w wiarygodność Polski na arenie międzynarodowej i na lata pogrzebało plany dywersyfikacji dostaw surowców.
  • Odpowiedz
@narwi nie trzeba kogoś lubić za osobiste światopoglądy, żeby na niego głosować, ważne żeby hajs się zgadzal, dziwnym trafem przy lewicy pisowej czy nie pisowej ginie 40% przy samej tylko wypłacie na umowie o pracę.
  • Odpowiedz
@kulturalnymarksista: właśnie takie gadanie zwiększa szanse PiSu. Powyżej napisałem dlaczego. Nie należy nikogo zniechęcać tekstem o głosie straconym przez próg. Głosy nieprzekraczających próg zgarnia zwycięzca - w tym przypadku PiS. Trzeba robić zatem wszystko, żeby Konfederacja przekroczyła próg choćby jednym tysięcznym procenta.
  • Odpowiedz
do tego zajmują się tematami zastępczymi - #!$%@? o LGBT.


@FrasierCrane: o LGBT to akurat najwięcej "#!$%@?" Konfederacja. Nawet na własnej stronie mają wzmiankę o tym, że edukację uwolnią od IDEOLOGII LGBT.
  • Odpowiedz
@narwi: mam podobnie, ideologicznie mi bliżej do lewaka, nie mam problemów z osobami homoseksualnymi i chciałbym żeby mogły wchodzić w formalne związki (przeszkadza mi natomiast nadmiar wpychania LGBT na siłę, bo moim zdaniem przez to osoby przeciętne postrzegają geja jako oszołoma że stanikiem na głowie i cipkomaryjka w ręce czym szkodzą osobą które chcą normalnie żyć tylko kochać kogoś innego), aborcja to dla mnie kłopotliwy temat, ale raczej poddałbym go sumieniu
  • Odpowiedz
@narwi: Moim zdaniem koronny argument za konfederacją jest taki, że dla nich każdy głos w tych wyborach jest ważny, bo nie jest pewne czy przekroczą próg. W przypadku słynnego 4,76 ich głosy pójdą na marne a co najgorsze na konto największych czyli przede wszystkim pis. Lewica wejście ma pewne, tak więc na twoim miejscu dołożyłbym cegiełkę konfederatom, bo gra toczy się o przejście progu. Każdy komentator mówi o tym, że zatrzymanie
  • Odpowiedz
PSL w 2015 przy 5.13% wzięło 16 mandatów


@L3stko: A wiesz czemu? Ponieważ ich poparcie układało się jakoś tak 3%-11%, a poparcie konfederacji ułoży się mniej więcej tak 3%-6%. Naturalne progi w wielu okręgach są wyższe od tych 5%. Zdajesz sobie sprawę że konfederacja może mieć nawet 0 posłów przy 5 procentach?

Metoda podziału mandatów wg. d'Hondta się kłania


@L3stko: No właśnie się kłania( ͡° ͜ʖ ͡°
tururak - > PSL w 2015 przy 5.13% wzięło 16 mandatów

@L3stko: A wiesz czemu? Ponie...

źródło: comment_yYv9467nL8m40g4uCmhNHu7XY7rHVG2V.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz