Wpis z mikrobloga

Mirki stało się. Znów uciekłem przed polską zimą. Tym razem na półroczną podróż dookoła świata. Jednak w przeciwieństwie do wielu osób które jadą do Azji by odnaleźć siebie, znów nie rzuciłem pracy w korpo, a pracuję ciągle zdalnie ( #digitalnomad ) (mój różowy pasek rzucił ( )).

Wyruszyliśmy w kierunku zachodnim, zaczynając od Ameryki Południowej (Brazylia, Boliwia, Peru) -> Ameryka Środkowa (Meksyk i Kuba) -> Azja (Filipiny, Tajlandia, Malezja, Indonezja, Japonia, itd) -> i w kwietniu mamy zamiar wrócić do Polski.

Przez przygotowania do tego tripa zaniedbałem trochę bloga, kolejka postów się powiększa, ale w planach mam dalsze relacjonowanie tam wszystkich podróży i jak połączyć to z pracą. Jeśli kogoś zainteresowałem to zapraszam na insta: http://instagram.com/codeandtravels gdzie w tym miesiącu pojawiają się story z Ameryki Płd.

Gorące pozdrowienia z 30stopniowego Rio de Janeiro, a ja tym czasem uciekam pisać kod by zarobić na tę podróż
#podrozujzwykopem #podroze #brazylia #amerykapoludniowa #pracazdalna #codeandtravels
Pobierz neufrin - Mirki stało się. Znów uciekłem przed polską zimą. Tym razem na półroczną po...
źródło: comment_wlSlbhNG1JPKBJAzPFcTMzyM5uxMfMWq.jpg
  • 19
@camel_case91: jak ja bylem w Brazylii to ceny na wybrzezu byly bardzo podobne do Polskich, natomiast w Amazonii bylo duzo taniej i bardziej dziko. Dla mnie Brazylia to takie Niemcy Ameryki PD w porownaniu do Boliwii, Kolumbii czy Peru.
@derincon: a bezpiecznie jest wg Ciebie?
Fajny plan, ja również zmykam na zimę do azji pld-wschodniej by trochę popracować, ale nie będę skakał aż tak często z miejsca na miejsce. Jakbyś był na Filipinach to koniecznie napisz na mirko jak było, m.in z internetem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@camel_case91: ja sie czulem bardzo bezpiecznie, ale nie mam zlotych lancuszkow, drogiego telefonu i ogolnie jak podrozuje to staram sie wtopic w tlum :) Pilem piwko w barze w fawelii w Rio i spacerowalem po fawelach w Medellin i zbijalem piatki z ziomeczkami jak uslyszeli, ze ja z Polski a nie gringo. A na haslo Papa Polaco wszyscy Cie kochaja w Ameryce Poludniowej :)
@camel_case91: W rio w okolicach Copacabany i Ipanemy podobnie jak w Polsce. W sklepach drożej ale już w knajpkach i restauracjach taniej niż np nad polskim morzem. Uber jest śmiesznie tani i nie opłaca się jeździć np metrem. Wynajmujemy pokój w mieszkaniu na Airbnb przy Copacabanie (wychodzi 166zł za noc). Z internetem jest tragedia do Wawy ping 300 (10mb/s down i 0,5mb/s up)

@rybiksystemowy: Wszystkie wartościowe rzeczy zwieźliśmy do rodziców,
@neufrin: robię to samo, 15.11 lecę do Azji, planuję po miesiącu w Tajlandii, Bali, Malezji, może Malediwy i coś tam jeszcze. Wy to widzę raczej krótkie stopy, jak chcecie tyle miejsc odwiedzić do kwietnia.

@neufrin: @camel_case91:
Jak będziecie w Azji Płd to możecie dać znać, jak będę w tym samym mieście to chętnie wyjdę z kimś na miasto, ew. jakiś coworking razem, zawsze raźniej ( ͡° ͜ʖ
@dzafel: planuję w putrajaya/cyberjaya siedzieć, to są praktycznie przedmieścia KL, ale ceny mieszkań są niezłe i łatwo tam wynająć jakieś prestiżowe kondo z basenem siłką itd za np 2k pln na miesiąc ze wszystkim ( ͡° ͜ʖ ͡°)