Wpis z mikrobloga

#neuropa #konfederacja #4konserwy

Niech ktoś mnie przekona, że PiS nie podkupi tych paru mandatów jeżeli będzie potrzeba od Konfy. Nie mówię o takim JKM, czy Bosaku, ale w całej Polsce jest sporo nieznanych jedynek - młode chłopaki, którzy jeżeli się dostaną do Sejmu, to ulegną pensjom rządowym i wpływom, jak Andruszkiewicz.

Wyborcy Konfy - nie piszę tego, aby prowokować kłótnię. Jeżeli uważacie, że się mylę i każdy potencjalny poseł Konfederacji pomoże odsunąć PiS od władzy, to proszę wytłumaczcie dlaczego i skąd takie duże pokłady wiary.
  • 11
@Tywin_Lannister: Cóż, bycie politykiem JKM raczej nie jest gwarantem wejścia do sejmu - co pokazuje historia ( ͡° ͜ʖ ͡°) dlatego większosć kandydatów są tam z powodu ideologii(skrajnie innej od PiS). Wydaje mi się, że o wiele prościej byłoby podebrać ludzi z dawnego SLD. Gospodarczo są znacznie bliżej, a skrzydło SLD jest często pro/akceptują kościół itp
Niech ktoś mnie przekona, że PiS nie podkupi tych paru mandatów jeżeli będzie potrzeba od Konfy.


@Tywin_Lannister: A skąd niby ma ktoś to wiedzieć? Nigdy nie masz pewności. Znasz tych ludzi? Na rodzinie można się przejechać a co dopiero na politykach. Liczy się prawdopodobieństwo jak zwykle. A tu jest mniejsze niż takie podkupywanie z PSL.
@Tywin_Lannister: Oczywiście może być tak, jak mówisz. Natomiast inną sprawą jest wynik Konfederacji w wyborach - jeśli daj Boże dostanie się do Sejmu, to z zaledwie kilkoma posłami. W takim wypadku jest spora szansa, że żaden noname się nie dostanie, a np. Korwin bądź ktoś z jego otoczenia. Winnicki znacznie zawyża potencjalne wyniki tego ugrupowania, mówiąc o kilkunastu albo nawet kilkudziesięciu mandatach jako cel, do którego Konfederacja dąży.

Co innego z