Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 128
#wybory #wybory2019

Elo mirki. Zachęcam was do głosowania na...

...na kogo chcecie, ważne żebyście oddali ważny głos. Przy tak niskiej frekwencji jaką zwykle mamy w kraju, to mniejszość wybiera rządy dla większości. A na to się zgodzić nie możemy. Więc oddawajcie ważne głosy, żeby wynik wyborów rzeczywiście reprezentował nasze zdanie.
kaef_v2 - #wybory #wybory2019 

Elo mirki. Zachęcam was do głosowania na...

...na ko...

źródło: comment_xMhH17cYFV5FJIM66ki53CFyEHEuPx9p.jpg

Pobierz
  • 31
@kaef_v2

Żeby wynik wyborów rzeczywiście reprezentował nasze zdanie


Ale przecież reprezentuje, pokazuje jaki % ludzi:

Nie głosuje bo:
A) mają to w dupie
B) nie mają kandydata/ów reprezentujących ich poglądów

Lub głosuje na bandę populistów, złodziei i oszustów. Resztę dopowiedzcie sobie sami ( ͡º ͜ʖ͡º) Dlaczego ktoś mimo braku reprezentanta miałby iść głosować na "mniejsze zło" skoro i tak to nie zgadza się z jego poglądami? Wydaje
@kaef_v2 jak możesz porównywać totka do wyborów? W totka po prostu grasz. A w wyborach muszę oddać głos na partie która możliwe że później zmieni całe moje życie. Co jeśli żadna z propozycji mi się nie podoba? Jeśli każda ma pomysły, które sprawiają że mam ochotę zrobić facepalma przy użyciu stołu albo się spakować i wyjechać. Każesz wybrać "mniejsze zło"? Chciałam powiedzieć że ludzie już wybrali "mniejsze zło" podczas wyborów prezydenckich kiedy
@kaef_v2: Boję się że frekwencja będzie wyższa, nawet moja teściowa specjalnie załatwiła sobie zaświadczenie bo akurat jedzie do rodziny a głosować trzeba, "bo nam 500+ zabioro i co?" (Cytat dosłowny)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PienieznyWieprzZMlotemBojowym: mają polski obywatelstwo, więc mogą głosować. Gdybyśmy mieli ich wykluczyć, to wykluczylibyśmy również żołnierzy na misjach, ambasadorów, pracowników ambasad, marynarzy, pracowników naukowych na badaniach w terenie i wielu innych, którzy są za granicą "na chwilę".
@kaef_v2: No i na kogo mam głosować?

Do wyboru:

1. PSL Partia starych dziadów oparta na kontaktach
2. PIS Partia 500+ dla każdego kuhwa
3. SLD Podnieśmy płace minimalną
4. Konfederacja xD chyba nie trzeba komentować
5. PO czyli partia tak #!$%@?, że ma Schetynę za przywódcę

W sumie SLD wydaje się najmniejszym złem i chyba na nich zagłosuję, jeśli będzie mi się w ogóle chciało. Z tym, że kazda partia
@kaef_v2: a to ciezko rozpisac rozporzadzenie ze jak ktos jest za granica i np podejmuje prace albo przebywa tam dluzej niz x dni to traci prawo glosu? Tak jak jest w uk z prawem jazdy czy autem z kier po lewej tj. Jak jestes dluzej niz 180 dni to masz zmienic na miejscowe