Wpis z mikrobloga

@Karbostyryl grubo:

nie chcę prosić o konkretny wymiar kary dla mojego klienta ale o to, by sąd rozważył czy musi iść do więzienia 


Ciężko ranny został pasażer audi - Rafał T. W wyniku wypadku stracił m.in. śledzionę i nerkę. Jest dziś kaleką.
@Grubsztyk: @zolwik89: Jak typ dostał 6 lat za zabicie czteroosobowej rodziny w wyniku skrajnego, chamskiego olania przepisów to ja się pytam, za co się dostaje 8? I jeszcze ten wniosek prokuratora o 4 lata, państwo z gówna i szczyn, za takie coś powinni sądzić jak za zabójstwo z zamiarem ewentualnym (°°
@zolwik89: Koło Stargardu w latach '90 w wypadku zginęła 6-osobowa rodzina (2 dorosłych, 4 dzieci) jadąca maluchem. Samochód po zderzeniu z innym (chyba Ford Sierra albo Scorpio) zapalił się. Akurat przejeżdżaliśmy obok wracając z wakacji. Przez jakiś czas stało obok tego miejsca 6 krzyży.
Jak typ dostał 6 lat za zabicie czteroosobowej rodziny w wyniku skrajnego, chamskiego olania przepisów to ja się pytam, za co się dostaje 8?


@Karbostyryl: Pewnie za recydywę, albo jakieś "braki formalne" typu jazda bez uprawnień, albo z obowiązującym zakazem prowadzenia pojazdów.
Choć widział nadjeżdżający z naprzeciwka samochód, nie „schował się” za ciężarówkę. Docisnał gaz do dechy, licząc na to, że zdąży ją wyminąć. Nie zdążył. Zderzył się czołowo z oplem astrą.

Bez końca można powtarzać co oznacza: wyprzedzanie, wymijanie i omijanie, a i tak zostanie użyte inaczej.

Wymijanie – według prawa o ruchu drogowym przejeżdżanie (przechodzenie) obok pojazdu lub uczestnika ruchu poruszającego się w przeciwnym kierunku.

Tu po prostu wyprzedzał na trzeciego.
Pewnie za recydywę


@hellfirehe:

Sąd zwrócił też uwagę, że oskarżony wcześniej też jeździł brawurowo. Za przejazd na czerwonym świetle w Suwałkach stracił prawo jazdy na pół roku. Odzyskał je 23 marca 2015 roku, na 28 dni przed tragedią pod Jełową.
Ale co wy chcecie? Przecież sami swoi, szybki był, ale bezpieczny. To wina typka w Astrze, że nie uciekł albo nie wyhamował. Nasz bohater to kumpel po fachu całej rzeszy podobnych szybkich i bezpiecznych wykopków. A wy tak na niego naskakujecie. Nieładnie.