Wpis z mikrobloga

Jeżdżę jednośladami już trochę ponad 10 lat niby nic super mocnego ale naście tysięcy przejeździłem obecnie kibel 125. Natomiast sobota mogła być moją ostatnią. Wracałem do domu drogą dobrze znaną i w nie typowym miejscu na moim pasie szła różowa a obok niej na rowerku jechał niebieski. Niespodziewanie wyjechał on prawie na środek drogi, było to tuż przed zakrętem, próbując go ominąć wyjechałem na przeciwny pas z którego już nie zdążyłem wrócić. Uderzyłem czołowo w samochód. Tuż przed nim już tylko hamowałem. Jak się przebudziłem na drodze usłyszałem że chłodnica rozwalona. Rozumiecie gość z fury nic się mną nie zainteresował.Dobrze że jechał inny kierowca który od razu do mnie wybiegł zadzwonił po karetke, zaczął mnie dotykać czy mam czucie, okrył kocem i rozmawiał aż przyhechała pomoc. Ludzie pomijam aspek pieszych którzy chyba uciekli bo gdybym jechał wolniej na pewno bym się wyrobił pomimo ich głupiego zachowania. Ale co trzeba mieć w głowie żeby zamiast wyjącemu z bólu człowiekowi nie starać się pomóc tylko zajmować się własnym samochodem. Dzięki Bogu miałem kurtke, dobry kask rękawice i skończyło się na kilku złamaniach. Ostatnie chwilę przed uderzeniem oraz pierwszy dźwięk o #!$%@? chłodnicy będę miał w głowie do końca życia. Cieszę się że żyje. A z jednośladów zostaję tylko przy rowerze starczy mi przygód. Jak uważacie czy lepiej było by wjechać w gościa na rowerze czy liczyć że wyrobie się przed samochodem z przeciwnej strony? Bo chyba drugi raz walił bym w rowerzyste.

#gwnowpis #motocykle #zyje
  • 11
Nie jeżdżę niestety na moto z kamerką. Mandat 3 stówki przyjąłem już w kartce od znanych mi ruchaczy ledwo co miałem siłę się podpisać. A i ketanol dożylnie (tak usłyszałem w karetce że mi to dają) to straszne gówno po którym miałem odruchy wymiotne i metaliczny posmak w gębie.
A z jednośladów zostaję tylko przy rowerze starczy mi przygód.


@Trucicel: Motocykl bezpieczniejszy niż rower. Jadąc spokojnie po mieście przynajmniej nikt cię nie wyprzedza na długość zapałki a i kask i ubranie masz lepsze.