Wpis z mikrobloga

Mam dwa pytania w związku z tym, że muszę wybrać jakiś telewizor w cenie do 2500 zł

Problem jest taki, że system webos od LG jest bardzo intuicyjny, szybki i raczej się nie zawiesza co jest dla mnie ważne. Natomiast ma o wiele mniejszą bazę aplikacji i gier niż android. O Android TV nie myślę też zbyt pozytywnie

Pierwsze pytanie brzmi:
Jakie wady ma android tv? Zalety raczej znam, mimo tego coś mnie w nim zniechęca. Stąd pytanie o wady. Czy rzeczywiście mam się czego bać?

Drugie pytanie:
Czy mibox z androidtv działa na telewizorach LG? Pytam, bo przyszedł mi pomysł, że aby cieszyć się większą ilością aplikacji i gier, mógłbym kupić mibox. I cieszylbym się intuicyjnym, szybkim i łatwym w sterowaniu webosem jednocześnie z możliwością włączenia miboxa z androidem i jego ogromną baza aplikacji i gier

#androidtv #telewizory #mibox #xiaomi #lg #smarttv
  • 13
@niesmakujemitakawa: To praktycznie martwa platforma.

Zamiast cieszyc sie wieksza liczba aplikacji i bog wiczego, zastanow sie jak zrobic zebys mial jak najprostszy system.
Mibox to gówno na kółkach.

Mam starą bravię, chromecasta, google home i #!$%@? od kiedy podłączyłem, a sprawdź sobie co sie dzieje pod takiegiem miboxa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@niesmakujemitakawa: Miałem Chromecasta i wymieniłem na Miboxa. Głównie dlatego, że obsługa tego pierwszego wymaga telefonu. Przewijanie, podglasnianie itd. Normalny pilot to jednak podstawa. Do Miboxa podlaczysz słuchawki bluetooth, pada, zainstalujesz Retroarch i pograsz w stare gry, lub nowe że sklepu Google. Skonfigurujesz sobie Kodi i będziesz cieszył się niezliczoną ilością filmów i seriali. Możesz do niego podłączyć dysk, pendrive. Tego nie da Ci sam Chromecast. I co najlepsze Mibox też ma
@Qutaphone: montujesz google home, i nie wymaga nic oprócz wymówienia tytułu filmu.

Pozatym telefon zawsze masz. Wiec pilot jest dodatkowym urzadzeniemw dodatku na pewno kolejnym. Zglasniam sciszam sprzetem audio nie chromcastem. I to jest najwieksza wada miboxa, tysiac kilo gównostoftu. Ale wiadomo wykopi pcmassterace, tysiac kabli, driverów, updejtów i bog wiczego wtedy jest dobrze. Ja wole podpiac i zapomniec. A asystent na miboxie to straszne gówno w porównaniu do GH.

I
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Miyazaki: Jak się ma telefon przyklejony do ręki to tak. Ja nie zawsze go mam. A pilot leży sobie w odpowiednim miejscu. Drugi pilot w domu, no tragedia naprawdę. U mnie w domu z telewizora korzystają też moje dzieci i żona, dzięki pilotowi nie muszą korzystać z mojego telefonu. Mogą też odpalić netflixa i na telewizorze wybrać sobie co chcą oglądać, obejrzeć zwiastun, przeczytać opis. Nie każdy lubi gadać do telewizora,
@Qutaphone: od razu widac ze nie wiesz jak działa google home.

Nie napisalem o telefonie przy sobie tylko o kolejnym urzadzeniu w domu.
Jezeli odpowiadasz na to co piszę, to odnos sie do tego co napisalem a nie do tego co tam sobie wymyśliłeś.

Co do "n" opcji sciszenia - to jest wlasnie czesc problemu ktorej nie rozumiesz.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Miyazaki: O proszę, czy to ty nie pisałeś, że dodatkowe urządzenia nie są potrzebne, a teraz sugerujesz, że do twojego genialnego Chromecasta potrzebujesz jeszcze głośniczek do którego gadasz. Wyobraź sobie, że miałem ten szajs i go oddałem po jednym dniu. Wow, wyobraź sobie, że można korzystać z asystenta bez tego zbędnego glosniczka.
Ja bez niego włączam sobie filmy, muzykę i obsługuje oświetlenie.
Przypierdzieliles się do sciszania jakby to był największy problem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@niesmakujemitakawa: Najważniejsze jest to, że Mibox ma Chromecasta i możesz z niego korzystać jak z Chromecasta dodatkowo masz AndroidTV. Po co się ograniczać, do samego Chromecasta, tym bardziej, że cena Miboxa nie jest bardzo wygórowana. Proponuję tobie zakup 2 urządzeń, sprawdzenie co Ci odpowiada i oddanie Chromecasta.
@Qutaphone: : DDDDDDD #!$%@? to teraz pojechałeś : DDDD

Niech se jeszcze kupi shielda i PS10 jak to wszystko zepnie to człowieniu : D
Wincyj androida w androidzie : DDDD

Dla twojej informacji, mibox ma wbudowany odbiornik chromecast jak i apki które potrafią odbierać stream chromecast. Czyli chromecast w chromecascie, dodajmy do tego TV z androidem i mamy 4(!) casty przez ktore moze leciec towar.

Przy takiej konfiguracji mamy trzy(!) różne
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Miyazaki: #!$%@? już od rzeczy. Chromecast w chromcascie... . :D
Mibox może działać dokładnie tak samo jak Chromecast. Jest też pudeleczkiem z Android TV. Zaproponowałem tylko, żeby kupił sobie obywda urządzenia i wybrał które mu bardziej odpowiada. Jestem przekonany, że zostanie przy Miboxie. Nie musisz się więcej produkować.
Widzę, że argumenty Ci się skończyły.

PS. Kto tu jest kitajcem, to można poznać po Twoim nicku. ¯\_(ツ)_/¯