Wpis z mikrobloga

@Ciastek993 sorry, edytowałem wpis bo okazuje się że mogłem nie mieć racji.
Myślę że w kwestii niewpuszczenia autobusów to kieleckie MPK sobie dzielnie pracuje na swój los ¯_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@SpadajDoWulkanu: proszę bardzo. Jest sobie w Kielcach ulica Olszewskiego która de facto ma jeden wyjazd (teoretycznie jest drugi, ale większość dróg polnych jest w lepszym stanie). Ulica Olszewskiego ma też buspas w jednym kierunku, który jest urzędniczym bublem i powstał tylko dlatego że bez niego miasto nie dostałoby dofinansowania z UE na remont. Na ulicy Olszewskiego pracuje pierdyliard ludzi, jest też masa firm mających pierdyliard klientów. I teraz w godzinach szczytu,
@Mandulzz: No to wsiądź w autobus, to nie będziesz musiał w stać w korku. Albo jedź na rowerze. Gdyby połowa osób tam przyjeżdżających wybrała alternatywny środek transportu to pozostała połowa nie musiałaby stać w takich korkach. Sami sobie szkodzicie.
@Mandulzz: No to walcz o to, żeby w Kielcach przeprowadzono remarszrutyzację. A nie, że jak ja stoję w korku to wszyscy też muszą. Nawet jeśli nie ty się przesiądziesz do autobusu to może zrobi to ktoś inny co sprawi, że wszystkim będzie lepiej. Wpuszczając samochody na buspas tylko się pogorszy sytuacja bo te osoby, którym akurat aubobus nie stojący w korkach pasuje porzucą jazdę nim i wsiądą w samochody.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lewactwo: ciągnąć dalej twoja genialna radę jak osoby jadące autobusem przesiądą się na rower albo pójdą piechotą problem buspasa zniknie.
Nie będę walczył o remarszrutyzacje, za bardzo cenię sobie wygodę własnego samochodu. Nie widzę powodu dla którego miałbym jechać jak bydło w przepełnionym autobusie w którym w zimie jest zimno a w lato jak w szklarni. Ale ten buspas by mi nie przeszkadzał gdyby nie to że ograniczenie wyjazdu z Olszewskiego