Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bananometr: a umiesz na spontanie rozmawiać z ludźmi? Jeśli rozumiesz ze słuchu dość dużo to powinieneś dać radę, a jeśli twoja znajomość jest tylko pisana, a nie mówiona to może być problem
@vomalio: no tak żeby pogadać o hobby, co u mnie, o jakiś filmach to spoko, jak o polityce, to już ciężko by było. Mam jeszcze z 1,5 roku do matury i z tym rokiem szkolnym dość mocno ruszyłem z materiałem w porównaniu do poprzednich etapów nauki no i chce iść na inżynierie to myślę że słownictwo ciężkie ale do wyuczenia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bananometr: robiłem angielski zawodowy pod budownictwo, ilość nowego słownictwa ogólnie przytłacza. Jest tego od cholery, większość słów nie ma logicznych odpowiedników po polsku.
Jeśli przyłożysz się przez następny rok i najważniejsze- poćwiczysz rozumienie ze słuchu, to będziesz czuł się bardziej komfortowo w relacjach międzyludzkich. Normalnie na studiach też na początku masz dużo do ogarnięcia, więc w zasadzie bez różnicy w jakim języku. Tylko pamiętaj, że na wyspach jest specyficzny akcent i
@bananometr: pewnie zalezy jakie studia, jak bardziej techniczne to moze byc angielski gorszy ale musisz zrozumiec wykladowcow (czesto z calego swiata, ich angielski moze byc rozny), do tego oczywiscie potrafic napisac rozne referaty/eseje po ang., a na koncu prace dyplomowa. Jak studia teczniczne to oceniaja wiedze techniczna (ale tez bedzi duzo prac pisemnych/raporty, mnie zaskoczyla ich liczba), jak bardziej oparte o eseje (wszystko poza technicznymi) to bedzie z tym walka, pamietaj
@bananometr: Co do języka to po 1 uczelnie które jakkolwiek się liczą wymagają zdanego testu IELTS na poziomie akademickim z oceną przynajmniej 6.5-7.0 overall score (zależnie od uczelni) .

Co do dofinansowań to bym na twoim miejscu już nie liczyła skoro masz jeszcze 1.5roku do matury, z tego prostego powodu, że uk wychodzi z unii a więc nie będzie kredytów na cały okres studiów tak jak teraz jest. Informacje o tym