Wpis z mikrobloga

Mirki #budownictwo mam #garaz który drażni mnie wykończeniem swoim. Chciałbym w końcu zrobić coś z sufitem I zamontować w sensowny sposób trochę oświetlenia itp. Generalnie idą belki na których jest teraz śmietnik I wygląda to tragicznie (zalacznik) - jak polecacie co wykończyć? Tak abym mógł to zrobić względnie sam I tanio - nie musi być pięknie raczej schludnie. Myślałem nad MDF albo jakiś sufit podwieszany Ale może ktoś ma lepszy pomysł. Cała przestrzeń to jakieś 14 x 10 metra.
Pobierz
źródło: comment_xgonLn6czWBgw0FK5qncwI0y2vWyqv73.jpg
  • 13
@cziterus: ja bym zostawił tak jak jest, otwarte poddasze tworzy fajny klimat. Tylko pomalować ciemną bejcą belki, dołożyć w przestrzeniach miedzy belkami lampy na łańcuchach w klimacie industrial z ciepłym światłem i gitara.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cziterus: to albo płyta pod dach i pomiędzy np. wełna mineralna czy styropian i jakieś 2-3 wiszące lampy albo kręcić płyty do tych poziomych belek ale tracisz sporo przestrzeni, którą też mógłbyś zagospodarować na mały magazyn czy coś
@cziterus: Kantówki 5x10 cm od góry co 60 cm, na to OSB 15mm minumum (żeby można było wejść bezpiecznie). Od spodu wełna, folia paroziolacyjna, Karton gips na stelażu do sufitów podwieszanych. Potem można jeszcze górę ocieplić i zrobić tam kanciapo-warsztacik.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cziterus: jesli zalezy Ci tylko na wyglądzie to zostaw jak jest, szkoda kasy. Jak chcesz tam antresole na graty to OSB 22mm na górę.
Z tym ze pewnie beda potrzebne jakieś dodatkowe belki
@cziterus: Jaki rozstaw jętek? Ja mam co 90-80, od góry płyta osb 20, choć 16 by starczyło. Strych na graty, opony itp jak się patrzy. Pomiędzy jętki 25 cm wełny, na to na krzyż 5 cm kolejnej wełny, paroizolacja, stelaż i płyta GK.