Wpis z mikrobloga

Jakby ktoś się dziwił dlaczego w lasach znowu zaczynają się pojawiać śmieci budowlane.

Otóż po remoncie mam do wywalenia 4 worki wełny szklanej, pojechałem z tym do PSZOK - nie przyjmą bo to odpad "niebezpieczny" (xD), musi to pan zawieźć do firmy XX i oddać za opłatą do utylizacji, pod firmą XX brama zamknięta, nikogo nie ma (a był piątek około 14), telefon nie odpowiada. Dzwoniłem też do kilku Januszy od odbioru odpadów budowlanych nie opłaca im się przyjeżdżać po 3 worki. I co ja mam z tym teraz zrobić? Nienawidzę śmiecić więc nie wyrzucę tego do rowu ale zakładam że 90% osób od remontów już dawno by to #!$%@?ło w krzaki po takim cyrku jaki się odwala.

#smieci #krakow #remontujzwykopem #remont #budowadomu
  • 134
@Viado: Ja ostatnio miałem worek styropianu, nawet nie budowlanego tylko z opakowań RTV. W ekoporcie kazali mi #!$%@?ć, na infolinii baba kazała mi to rozrywać na małe kawałki i wrzucać do kubła na zmieszane. Jak powiedziałem żeby zmienili politykę i zaczęli to przyjmować to powiedziała że tylko ja mam z tym problem. Tak #!$%@?, bo ludzie to po prostu #!$%@?ą do lasu i mają problem z głowy.
@Viado: Trzeba zamówić kontener z firmy która się tym zajmuję przyjadą i zabiorą tego się nie wozi im pod bramę. Zamawiałem kontener w Krk kilka razy nigdy jakoś nie było problemu. Pozostaję kwestia ceny 1200-1500 netto za spory kontener do 7ton za taki mały nie wiem ile.
Skoro chcesz to zrobić legalnie to zamów taki kontener na koniec remontu wrzuć wszystko odbiorą załatwią formalności. W piątek czegoś takiego nie załatwisz to
@Viado: identyko sytuacja u rodziny - mieli jakieś ścinki styropianu wymieszane z resztkami zaprawy i pianką (i chyba tez ścinkami wełny) - docieplali stary dom i było tego na kubeł 120L może więcej. Załadował to szwagier na przyczepkę i pojechał do PSZOKu - kazali mu to przebrać i oddzielić styropian od reszty i wydzielić frakcje. #!$%@?ł się, wrócił z tym i spalili to w beczce.
Beczka nie pytała o frakcje, poszło
mam podobny problem z kanistrami po olejach do ciagnikow rolniczych. pszok nie wezmie, a firmy które takie rzeczy odbierają odbierają tylko od rolników których obowiązuje ten numer BDO czy jakos tak, a to obowiazuje od 70ha w góre, czyli ci do 70ha powinni to do lasu #!$%@?...


@siodemkaxx: Ja pojemniki po olejach i opryskach daję do "zmieszanych" i to czego nie odbierają to na następny dzień (bo tak u mnie odbierają