Wpis z mikrobloga

Jakby ktoś się dziwił dlaczego w lasach znowu zaczynają się pojawiać śmieci budowlane.

Otóż po remoncie mam do wywalenia 4 worki wełny szklanej, pojechałem z tym do PSZOK - nie przyjmą bo to odpad "niebezpieczny" (xD), musi to pan zawieźć do firmy XX i oddać za opłatą do utylizacji, pod firmą XX brama zamknięta, nikogo nie ma (a był piątek około 14), telefon nie odpowiada. Dzwoniłem też do kilku Januszy od odbioru odpadów budowlanych nie opłaca im się przyjeżdżać po 3 worki. I co ja mam z tym teraz zrobić? Nienawidzę śmiecić więc nie wyrzucę tego do rowu ale zakładam że 90% osób od remontów już dawno by to #!$%@?ło w krzaki po takim cyrku jaki się odwala.

#smieci #krakow #remontujzwykopem #remont #budowadomu
  • 134
@Viado: sprawa jest prosta. Zawozisz do PSZOK, a jak nie chcą przyjąć to zostawiasz na ich terenie lub im przed bramą. Ja tak zostawiłem farby przeterminowane których nie chcieli wziąć. Zaraz się tym zajęli.
Opcja druga to zostawiasz pod normalnym śmietnikiem, w końcu to zabiorą.
@Viado: ja miałem ostatnio też ze 4 worki posortowanych śmieci z budowy

zadzwoniłem do kilku film z okolicy i nikt nie chciał odebrać jak nie mamy stałej umowy
zadzwoniłem więc do zakładu utylizacji odpadów takiego głównego na kilka powiatów
ok przyjmą
pojechałem specjalnie kilkadziesiąt kilometrów tylko po to, aby oddać im te worki
babka mi powiedziała, że to za lekkie jest i ona mi tego nie wyceni a bez opłaty nie
styropian jest o tyle fajny że dobrze rozpuszcza się w rozpuszczalniku nitro i zajmuje potem bardzo mało miejsca. powstała masa może się przydać do hydroizolacji na przykład xd
@siodemkaxx: @Viado: Zawozicie po prostu do większej firmy zajmującej się przetwórstwem odpadów. Ty @Viado: jesteś z krakowa? Jedziesz do Remondisu, ważą ci wystawiają papier, płacisz w kasie, odbierają wszystko czego PSZOk nie przyjmuje. I oleje silnikowe i watę i inne materiały izolacyjne. Mam nadzieję, że niedługo wejdzie ta licencja na bycie dorosłym bo za 2 lata to będą pytania co zrobić by wyjść po bułki do sklepu. XD. Beka
@Viado mój wujek pracuje na pszoku więc mam trochę inside info, w skrócie to nie jest tak, że oni nie chcą tego przyjmować, bo chcą żeby do lasu wywalic, tylko mają takie powalone informacje z góry, na każdym pszoku od jakiegoś czasu jest monitoring i nawet jak wujek chce pomóc komuś bo faktycznie nie ma dużo takich odpadów niebezpiecznych to nie ma ciula i musi go odesłać gdzie indziej, przykre realia Polski
@robertx: do żółtego dasz styropian ale np ten że sprzętu AGD ochronny, spróbuj dać budowlany ni #!$%@? nie wezmą. Wiem co mówię. Potem dzwonie do debila, że to w dosłownie kilka kawałków i jaka to jest różnica czy to styropian budowlany czy ochronny, a ten tylko krótko że budowlanego nie biorą xD
@Viado: ostatnio jeździłem z dwoma oponami po całej Polsce przez całe wakacje, bo wulkanizator już po wymianie (boczne przecięcie) powiedział, że starych nie może wziąć i mam je zawieźć do swojego PSZOKU xD

Mniej prawilny człowiek by po prostu #!$%@?ł do lasu albo spalił pod siedzibą partii.
@pan-bartolomeu-dias: u mnie w mieście najlepiej przyjeżdżać chwilę przed zamknięciem lub w sobotę, wtedy nawet nie ważą samochodu, bo wyłączają wagę i chyba nie chce im się już niczego rejestrować. Jak kupiłem działkę, miałem dużo mebli, płyt OSB, gruzu, bioodpadów i innych śmieci, z czego wpisali mi tylko kanapę i płyty OSB, w sumie 200 kg.
@hrabia_ponimirski: Nam też nie wzięli - bo to odpad budowlany, dlatego następnym razem wpakowaliśmy tak że nie było widać że w środku jest styropian. Oczywiście nie zmieściło się wszystko na raz, ale na kilka razy wzięli wszystko.