Wpis z mikrobloga

Matka chłopaka który kupił ode mnie auto w cenie roweru z niskiej półki zadzwoniła do mnie po tygodniu od zakupu i żąda zwrotu pieniędzy bo auto stanęło na drodze. O ile dobrze zrozumiałem chłopak jechał "szybko" i wystrzelił mu rozrząd xD

Powiedziałem jej że nie ma takiej możliwości bo na umowie jest zaznaczone że rozrząd jest do wymiany, był o tym poinformowany, podczas zakupu zapierał się że panie on jutro to zrobi xD

Jeżeli wiecie że coś jest pilnie do zrobienia w aucie które sprzedajecie wpisujcie to w umowę, tak samo jak polecam wpisywanie godziny sprzedaży/zakupu auta.

#coolstory #takbylo
  • 34
@Notabene: serio po 3 latach przewidziałeś że ten moment nadchodzi? Bardzo dziwne bo przeważnie podaje się okres 5-10 lat. Osobiście nie znam nikogo kto robiłby rozrząd co 3 lata. Auto musiałoby robić ze 40k rocznie żeby nawet producent przewidział jego wymianę w tak krótkim czasie.
@sicknature: Jeżeli rozrząd jest kolizyjny, czyli zrywający się łańcuch krzywi ci zawory i ogólnie silnik #!$%@? to kupując taki samochód od razu go wymieniasz. Nie można ufać poprzedniemu właścicielowi. Kolejnym faktem jest to, iż w zależności od modelu w książce serwisowej jest podane, ze np. Rozrząd wymieniamy co 60 k km lub co 5 lat. OP napisał to w umowie, co znaczy ze zbliżał się termin wymiany rozrządu, wiec co robisz
@Wannababcie: jak ktoś wrzuca informacje że rozrząd jest do wymiany i po tygodniu auto się rozpada z tego powodu to mogę domniemywać że coś jest na rzeczy. Ciekawe co jeszcze wpisał oprócz tego rozrządu.Poza tym 3 lata to nie jest 5 lat i nikt nie jest w stanie przewidzieć czy niewymieniony rozrząd rozsypie się już czy za 4 lata i 8 miesięcy. Jakby wpisał że zbliża się termin wymiany oleju i
@Wannababcie: żeby rozrząd wymienić musisz się umówić do mechanika. Nie wiem jak ty ale ja do swojego dobrego czekam 2 tygodnie. Czy auto było sprzedane na lawecie i było dotransportowane prosto do mechanika lub domu kupującego? Bo ten zapis na umowie żeby miał moc musiałby być obarczony takimi warunkami sprzedażowymi. Czy sprzedający poinformował ze auto nie nadaje się do normalnej jazdy? Nie da się wymienić rozrządu tu i teraz. Naturalnym jest