Wpis z mikrobloga

Taka mała ciekawostka z mojej strony. Ojciec Dobromira Sośnierza stworzył innowacyjny system kart czipowych na Śląsku i zlikwidował biurokrację w Służbie Zdrowia.

Na czym to polega? Taka karta zawiera kilka podstawowych informacji, takich jak dane pacjenta oraz czy posiada ubezpieczenie zdrowotne. Przy rejestracji okazujemy tylko tą kartę, nie trzeba wypełniać żadnych papierków.

Bardzo nie spodobało się to władzom SLD, które za wszelką cenę blokowały zinformatyzowanie Służby Zdrowia.
I skutecznie zablokowali, a powodem była reklama PZU znajdująca się na tyle karty. Ale już nie pamiętam czy były jakieś oskarżenia o korupcję, czy jeszcze coś innego.
#konfederacja #4konserwy
kiera1 - Taka mała ciekawostka z mojej strony. Ojciec Dobromira Sośnierza stworzył in...

źródło: comment_B4nq4rhsQyHm5Esl3QR5IfJFHYJCz7LI.jpg

Pobierz
  • 42
@Qrka i to jest super śmieszne. Bo Śląska Kasa Chorych ma je już chyba od dwudziestu lat. Żadnych książeczek zdrowia itd. A dolnośląskim jak w lesie. Co ciekawe. Jeśli coś ci się stanie powiedzmy w Zielonej Górze i dasz im tą kartę to mają oni sprzęt do obsługi owej karty... Ale ludziom, ze swojego województwa kart już nie wydali xDxDxD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kiera1: Na tamte czasy przelom, dzis niepotrzebny kawalek plastiku
U lekarza wystarczy apka w telefonie mTożsamość i pozytywne weryfikacja w eWUŚ, logujesz sie do niej profilem zaufanym, podobnie jak do IKP
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@kiera1: starsze okazują dowod osobisty, nie ma dzis uzasadnienia do kupowania kart procesorowych choć są tanie, kilkanascie lat temu to był hit, osobiscie współtworzyłem projekt śląskiej karty łączonej z rewersową europejską, 50 tys. takich wydano w ramach projektu vitapol, nie przyjęło się, dziś nie tędy droga