Wpis z mikrobloga

Treść ustawy STOP PEDOFILII, mógłby jej przeciwnik wskazać który punkt mu się najbardziej niepodoba?

§1. Kto publicznie propaguje lub pochwala zachowania o charakterze pedofilskim, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§2. Tej samej karze podlega, kto publicznie propaguje lub pochwala podejmowanie przez małoletniego obcowania płciowego.

§3. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w §2 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§4. Kto propaguje lub pochwala podejmowanie przez małoletniego obcowania płciowego lub innej czynności seksualnej, działając w związku z zajmowaniem stanowiska, wykonywaniem zawodu lub działalności związanych z wychowywaniem, edukacją, leczeniem małoletnich lub opieką nad nimi albo działając na terenie szkoły lub innego zakładu lub placówki oświatowo–wychowawczej lub opiekuńczej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.”

#4konserwy #konfederacja #stoppedofilii
  • 45
  • Odpowiedz
@ImInLoveWithTheCoco: przeczytałeś tylko treść ustawy czy jej uzasadnienie takze? Jako przestępstwo może być również traktowane profilaktyka chorób przenoszonych płciowo, w tym HIV i co za tym idzie AIDS. Zdajesz sobie sprawę z tego, ze w Polsce dopuszcza się uprawianie seksu od 15 roku życia? Zatem w jaki sposób na być to bezpieczny seks, jeśli nauczyciel na lekcji biologii nie będzie mógł powiedzieć o tym skąd się biorą dzieci i jak się
  • Odpowiedz
@dobrzecisiewydaje: Zdajesz sobie sprawę, że uzasadnienie nie ma mocy prawnej? Liczy się tylko treść ustawy, a ta nie ma związku z rzeczami o których napisałeś. WDŻ jest w szkole od 4 klasy podstawówki, naprawdę nie potrzeba niczego więcej. Ustawa jest dobra (z drobnymi poprawkami np. małoletni do zmiany), bo wyklucza wdrożenie karty LGBT.
  • Odpowiedz
@ImInLoveWithTheCoco: Mi się nie podoba, że za wyrażenie w internecie (np. w komentarzu na Wykopie) opinii w stylu "nie widzę niczego złego w uprawianiu seksu przez parę nastolatków w wieku lat 17" grozić mi będzie po wejściu w życie tej ustawy kara ograniczenia wolności do lat 3, bo są to osoby małoletnie i pochwalam podejmowanie przez nich obcowania płciowego (§2) a do tego zrobiłem to za pośrednictwem środków masowego komunikowania (§3).
  • Odpowiedz
@3agle: Jeśli chodzi o zwiększenie wieku to teraz dochodzi właściwie trzeci absurd. Bo musisz mieć 15 lat, żeby uprawiać seks, ale musisz mieć 18, żeby się tym chwalić.
  • Odpowiedz
Mi się nie podoba, że za wyrażenie w internecie (np. w komentarzu na Wykopie) opinii w stylu "nie widzę niczego złego w uprawianiu seksu przez parę nastolatków w wieku lat 17" grozić mi będzie po wejściu w życie tej ustawy kara ograniczenia wolności do lat 3


@R187: Nie będzie. Czytaj ze zrozumieniem. "Kto propaguje lub pochwala podejmowanie przez małoletniego obcowania płciowego lub innej czynności seksualnej,działając w związku z zajmowaniem stanowiska,
  • Odpowiedz
@coma24: Autorzy ustawy jako małoletnich traktują osoby do 15rż o czym sami wspominali. I tutaj rzeczywiście, nowa ustawa jest nieprecyzyjna i wymaga poprawki. Wiek przyzwolenia nie ma się zmienić.
  • Odpowiedz