Wpis z mikrobloga

Bawi mnie jak ktoś porównuje PSL pod wodzą Kosiniaka Kamysza i Kukiza do PSLu z czasów Pawlaka i Piechocińskiego, to dwie zupełnie inne partie, obecny PSL to rigczowa centrowa formacja z wieloma sensownymi postulatami a nie bezprogramowa "partia rolnikow" ktora za dawnych czasow sprzedawala sie byle komu za stołki #takaprawda #4konserwy #neuropa #polityka #wybory #kukiz #psl
sezet11 - Bawi mnie jak ktoś porównuje PSL pod wodzą Kosiniaka Kamysza i Kukiza do PS...

źródło: comment_RakmCkEmAeeBQOpfOh0j37ryvoA5gL2l.jpg

Pobierz
  • 24
Bawi mnie jak ktoś porównuje PSL pod wodzą Kosiniaka Kamysza i Kukiza do PSLu z czasów Pawlaka i Piechocińskiego, to dwie zupełnie inne partie, obecny PSL to rigczowa centrowa formacja z wieloma sensownymi postulatami


@sezet11: zakładasz, że struktury zniknęły z chwilą pojawienia się Kamysza? tysiące 60 letnich członków partii wyparowało? poglądy zmienili z dnia na dzień? nowymi nowoczesnymi centrystami z korporacji ich zastąpił Kamysz czy jak to działa?
Oczywiście że dzisiaj PSL jest inną partią, bo w czasach Pawlaka była to partia lekko lewicowa (sojusz z SLD), w czasach Piechocińskiego była lekko "liberalna" (koalicja z PO) a dzisiaj jest lekko wolnorynkowa (koalicja z "antysystemowym" Kukizem). Lata mijają, liderzy się zmieniają a PSL pozostaje takie samo - sprzedajne, bez własnej idei, bez kręgosłupa, aprobujące każde poglądy o ile t pozwolą im utrzymać się na scenie politycznej.
@sezet11: dokładnie patrząc na dzisiejszą scenę polityczną przyszłość może należeć do niego, obecne PSL jest w stanie przejąć konserwatywniejszych wyborców PO oraz umiarkowanych zwolenników PiS, a to całkiem spory elektorat, którego głosy potrafią przechylaćszale zwycięstwa. Jestem w stanie sobie wyobrazić sytuację, gdzie po raz pierwszy po 1945 r. PSL będzie wiodącą partią koalicji rządzącej. Co prawda jeszcze nie teraz w 2023, ale już w 2027 r. czemu nie. To samo Kosiniak
@sezet11: Brakowało nam w Polsce partii centrowej, więc z przyjemnością zagłosowałem na PSL (szczególnie, że w moim okręgu z "jedynki" startowała kobitka od Cookies-a). Gdyby nie mariaż Kukiz'15 z PSL, nie miałbym na kogo głosować - planowałem nawet olać te wybory, bo "jeżeli mam wybierać pomiędzy jednym złem a drugim, to wolę nie wybierać wcale".

Fajnie też uzupełniają się liderzy obu formacji - Władysław stonowany, merytoryczny, ale z poczuciem humoru, oraz
@sezet11: PSL przeszedł odrodzenie i zaczyna być bardzo fajną prawicą na scenie politycznej. Zdecydowanie lepszą od Konfy czy PiSu.
Prawica to nie jest zbytnio moja bajka, moje poglądy są typowo pirackie, ale przemiana PSL bardzo cieszy, mam nadzieję, że KO zmieni lidera partii i wróci na centrum, czyli tam, gdzie jej miejsce.

A wszystkie kuce śmiejące się z PSLu, że to skompromitowana partia rolników, która sprzeda się za każdy stołek, nie