Wpis z mikrobloga

Mireczki ile wydajecie na życie w Londynie, nie chodzi mi o takie pieskie życie tylko wynajem kawalerki blisko centrum + co 3-4 dzien jedzenie na mieście, imprezka w sobotę. Dostałem ofertę w #it 42k funtów, ale wydaje mi się to w prze #!$%@? mało. Gdybym to w Polsce zarabiał jako remote to byłbym przy kasie, a tam będę raczej jakbym tutaj zarabiał 4-5k?
#londyn
  • 14
@Jakubaty Kawalerka blisko centrum może spokojnie kosztować 800 funtów. Tygodniowo. Daleko od centrum ze 3-4 razy taniej plus 200-250f dojazdy. Bresser council tax, rachunki i wychodzi 1400 kawalerka plus dojazdy (ale kawalerka to słabe życie, 1 bed trzeba tak naprawdę żeby kogoś zaprosić. Na 2 osoby z prawie zerowym jedzeniem na mieście schodzi 780 funtów miesięcznie.
@Jakubaty: W mojej okolicy (Old Street) biedna kawalerka to koszt 2k GBP miesięcznie, do tego codzienne wydatki i utrzymanie mieszkania z jedzeniem na mieście i imprezami trzeba dorzucić kolejny 1k GBP. Czyli musisz zarabiać min 3k GBP na rękę żeby tak żyć nie myśląc w ogóle o tym żeby coś odłożyć, inwestować czy dostać kredyt na mieszkanie.
@Jakubaty:

Londyn jest zbyt drogi na mieszkanie samemu. Lepiej przywieź różową ze sobą i to różową z dobrą pensją to może ci się będzie jakoś sensownie żyło.

1500£- rent za 1bed flat (albo 1100 za jakieś studio gdzie masz łóżko koło zlewu lol),
250£- rachunki
350£- jedzenie

Zarobki:
2534£ miesiécznie (jeli będziesz odkładał 5% na emeryture tak jak rząd każe, chyba, że chcesz się wypisać z tego to możęsz).

2534- 1500
@Jakubaty: ciezko powiedziec. Mieszkania sa drogie, transport jest drogi - reszta jest porownywalna cenowo do PL.
Wiec zalezy jaka jest Twoja aktualna sytuacja w PL i zalezy na co nastawiasz sie w UK. Zaczepic sie za rakie pieniadze na pewno mozna - wynajem pokoju to 500-700GBP/miesiac.
@Jakubaty cena mieszkania w strefie 1 cię zje :/ znajomy płacił £1200 /mc za sam pokój. Możesz dojeżdżać ale nie każdy lubi codziennie sciaskac się w metrze. Z drugiej strony Londyn jest fajny, dużo możliwości, różnych knajp i tematycznych spotkań na meetup.
Jak rozmawiałem z ludźmi z IT to w Polsce lepiej pracować pod kątem życia ale w UK można się fajnie rozwinąć
@Jakubaty: za 42k nie pozyjesz. U mnie wyglada to tak (przeliczylem to na osobe bo ogolnie to mieszkam z rozowym):

1200 funtow 1 bedroom w 3 strefie, kawalerka moze 1000 ale tutaj nie ma duzo kawalerek,
120 funtow council tax
50 funtow gaz / prad / internet
200 funtow jedzenie tesco
150 funtow lunche
150 funtow oyster card
50 funtow sport

Wiec okolo 1900 funa musisz liczyc na takie koszty stale.